Назад

При поддержке «Запорожстали» в Запорожье создан Музей за порогами

12 октября 2017 г.

10 жовтня 2017 року у Запоріжжі відбулося урочисте відкриття концептуальної виставки «Як Харитина Марченко ДніпроГЕС будувала», присвяченій 85-річчю гідроелектростанції. Експозиція розташована в будівлі нового Музею за порогами, відкритого за фінансової підтримки «Запоріжсталі». На ці цілі комбінат направив близько 300 тис. гривень.

Експозиція створена фахівцями Національного заповідника «Хортиця» і присвячена 85-річчю з моменту пуску Дніпровської гідроелектростанції. Будівництво ДніпроГЕСу дозволило відкрити наскрізне судноплавство по річці Дніпро і створило умови для заснування і подальшого активного розвитку металургійного, хімічного та машинобудівного промислового комплексу в регіоні. Через рік після пуску Дніпрогесу -16 листопада 1933 року - свій перший чавун справив комбінат «Запоріжсталь».

«В історії - минуле народу, його душа, витоки національних традицій. Вірно кажуть: хто не знає свого минулого, той позбавлений майбутнього. Вивчення унікальних сторінок історії рідного краю може і повинно стати новим трендом Запоріжжя», - зазначив Генеральний директор« Запоріжсталі» Ростислав Шурма.

Реконструкція будівлі музею проведена в два етапи: у 2016 році виконано комплексний ремонт приміщення, його перепланування, обладнання системами безпеки, пр. У 2017 році на базі музею створено експозицію «Як Харитина Марченко ДніпроГЕС будувала».

На базі Музею за порогами, крім унікальних інсталяцій, будуть реалізовуватися різні освітні проекти, які познайомлять учнів загальноосвітніх шкіл Запоріжжя з культурою та історією рідного регіону.