“Запоріжсталь” щодня передає запорізьким лікарням до 25 тонн медичного кисню

Комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест щодня безоплатно передає запорізьким лікарням, які лікують пацієнтів, хворих на COVID-19, до 25 тонн медичного кисню.

Фонд Ріната Ахметова та Група Метінвест із початку пандемії системно надають допомогу закладам охорони здоров’я Запорізької області. За підтримки Фонду було побудовано сучасну кисневу станцію Запорізької обласної інфекційної лікарні, яка забезпечує киснем 104 медичних ліжка.

При фінансуванні комбінату «Запоріжсталь» продовжується відновлення потерпілого під час пожежі реанімаційного відділення інфекційної лікарні. Крім того, з початку пандемії Фонд Ріната Ахметова та Група Метінвест надає запорізьким лікарням апарати штучної вентиляції легень, засоби індивідуального захисту, тест-системи тощо.

Комбінат «Запоріжсталь» регулярно постачає медичний кисень не лише для лікарень Запоріжжя (понад 1900 тонн із квітня цього року), а й інших областей України.

«Щодня «Запоріжсталь» відвантажує для лікарень у Запоріжжі 20-25 тонн медичного кисню. Ще близько 40 тонн ми відправляємо до інших регіонів України: Київ та Київську область, Херсон, Миколаїв, Дніпропетровськ. Це один із наших кроків, які ми робимо у боротьбі з пандемією. Ми намагаємося максимально полегшити роботу нашим медикам та допомогти їм у боротьбі з цією хворобою. Я хотів би звернутись до всіх мешканців Запорізької області: не треба додавати роботи нашим лікарям. Дотримуйтесь всіх рекомендацій, дотримуйтесь карантинних обмежень і, звичайно, вакцинуйте. Ми маємо зробити все можливе, щоб це захворювання більше не поширювалося, і ми повернулися до нормального життя, – зазначив генеральний директор «Запоріжсталі» Групи Метінвест Олександр Мироненко.

Нагадаємо, вже другий рік поспіль Метінвест постачає кисень до лікарень різних регіонів України. З 2020 по вересень 2021 року підприємства Групи безкоштовно передали понад 2 тисячі тонн рідкого та майже 409 тисяч кубометрів газоподібного кисню медикам Запоріжжя, Маріуполя, Києва, Харкова, Дніпропетровської, Житомирської та Хмельницької областей. Також Метінвест поставить 300 тонн кисню лікарням Києва та Харківської області.

Крім того, Метінвест проводить будівництво кисневої інфраструктури в лікарнях міст, де працюють підприємства Групи. Зокрема, у Маріуполі збудовано системи кисню, які дозволили забезпечити киснем близько 700 лікарняних ліжок.

В Авдіївці будівництво кисневої станції Метінвест проводить спільно із Фондом Ріната Ахметова в рамках проекту “Боротьба з COVID-19 в Україні”. В Авдіївській центральній міській лікарні з’явиться автоматизована система кисню, яка забезпечить киснем 81 точку.

У Покровську Донецької області цього літа відкрилася киснева станція у Покровській клінічній лікарні інтенсивного лікування. Станція, створена за підтримки Метінвесту та Фонду Ріната Ахметова, забезпечує киснем відділення для пацієнтів із коронавірусом.

У Кривому Розі Група виступила партнером із забезпечення міської лікарні №17 обладнанням для подачі кисню. Метінвест взяв на себе монтаж обладнання та проведення кисню у лікувальні корпуси.

Загалом минулого року Метінвест направив на боротьбу з коронавірусом близько 6 мільйонів доларів.

Menu