Cooperation Programme “ZAPORIZHSTAL”-DIG – in action!

Програма співпраці: «ЗАПОРІЖСТАЛЬ»-ЗДІА – В ДІЇ!

Комбінат «Запоріжсталь» і навчальні заклади міста співпрацюють давно. При цьому головною кузнею кадрів для МК «Запоріжсталь» генеральний директор Ростислав Ігорович Шурма називає якраз інженерну академію і МТ ЗДІА. У планах «Запоріжсталі» – значно розширити горизонти взаємовигідного співробітництва, адже сьогодні грамотні фахівці – на вагу золота. Тим більше, що ставку комбінат робить саме на молодь.

14 лютого відбулася зустріч генерального директора ВАТ «Запоріжсталь» Ростислава ШУРМИ з керівниками вищих, середніх і спеціальних навчальних закладів міста, де й куються зараз майбутні кадри для металургійного комбінату…

Генеральний директор висловив надію, що такі зустрічі стануть регулярними:

– Для нас этот вопрос более чем актуальный. Мы большое предприятие, у нас работает много людей, и потому есть такая же большая потребность в молодых квалифицированных кадрах. Мы заинтересованы не просто сохранить те традиции, которые были у комбината «Запорожсталь» по сотрудничеству с вузами, школами, колледжами, лицеями, но хотим эти традиции еще больше укреплять. И в этом направлении уже сделаны первые шаги. Дальше двигаться мы сможем только вместе с вами, чтобы совместно улучшить подготовку наших молодых специалистов.

Про співпрацю комбінату «Запоріжсталь» з навчальними закладами Запоріжжя свідчать конкретні цифри. Щороку більше тисячі студентів ВНЗ, коледжів і професійних ліцеїв проходять практику на підприємстві. За цей час вони мають усі можливості, щоб «себе показати». Це, звичайно, фіксується і враховується. А потім, після закінчення навчання, кращих випускників комбінат працевлаштовує. Наприклад, за останні три роки близько 700 молодих фахівців працевлаштувалися на підприємство.

Ректор Запорізької державної інженерної академії Володимир Іванович Пожуєв із задоволенням відзначив той факт, що за проходження студентами практики на «Запоріжсталі» комбінат «грошей не бере». А, навпаки, виплачує зароблене тим, хто практикується на робочих місцях. У 2012 році обсяг таких виплат на «Запоріжсталі» склав близько 440 тис. грн.

Програма співпраці комбінату з академією передбачає також і стажування викладачів. Нещодавно «Запоріжсталь» відвідала велика група викладачів із Запорізької державної інженерної академії – знайомилися з комбінатом і його виробництвом. Двома організованими групами вони ходили цехами комбінату, знайомилися з процесом виробництва, побували в обтискному цеху, де конвеєром пливуть розпечені металеві чушки – сляби вагою близько 16 тонн. Потім на відвідувачів чекали в цеху гарячої прокатки тонкого листа, де ці самі сляби розкочуються в тонкий метал і тут же скочуються в готові до відправки споживачеві рулони. І, нарешті, детально ознайомилися з виробництвом сталі в мартенівському цеху.

Викладачі, а вони всі фахівці в своїй області, в металургії, додадуть, звичайно, до теорії багато конкретики. Очевидно одне – екскурсія вдалася, була корисною.

Приємно відзначити, що на «Запоріжсталі» викладачі «інженерки» на кожному, як говорять, кроці зустрічали на робочих місцях недавніх своїх випускників.

Декан металургійного факультету ЗДІА Сергій Анатолійович Воденніков розповів:

«Ми даємо студентам базові знання. А приходячи на виробництво кожен з них все одно повинен над собою працювати, весь час пізнавати щось нове. Ці два процеси – вища академічна освіта та практика на виробництві – взаємно збагачуються. І процес цей має бути нескінченним. Людина, яка ставить перед собою великі завдання на виробництві, повинна весь час підживлювати себе новими знаннями».

Тут же, в мартенівському цеху, декан зустрівся зі своїм випускником Андрієм Паламаренком, начальником групи виплавки та розливання сталі сталеплавильної дослідної лабораторії.

Андрій став висококласним фахівцем у своїй галузі. Робота йому подобається. Кожен день щось нове.

Дуже допомагає безцінний досвід та знання, які отримав в інженерній академії.

Такі екскурсії на виробництво – це безцінний досвід для молодих викладачів. Живе спілкування з фахівцями металургії та наочна демонстрація процесів і технологій металургійного виробництва допоможе викладачам у їх професійній діяльності.

«Ми готові й надалі зміцнювати нашу співпрацю з академією та приймати на екскурсії не тільки викладачів, але й самих студентів, а також комбінат має намір проводити для студентської молоді плідні та активні діалоги в самих «вишах»», – зазначив директор з персоналу «Запоріжсталі» Андрій Лученко.

Перший майстер-клас провів начальник цеху гарячої прокатки тонкого листа Сергій Володимирович Мацко зі студентами кафедри матеріалознавства і обробки металів МФ (завідувач кафедри доктор технічних наук, професор Б.П. Середа).

Свій виступ Сергій Володимирович побудував у форматі вільного спілкування. Розповівши про ті вимоги, які висуває адміністрація та колектив цеху до своїх новобранців, начальник ЦГПТЛ означив типові «слабкі місця» у ставленні до виробництва новачків.

Мацко С.В. підкреслив, що на «Запоріжсталі» взято курс на програму інвестиційних проектів, розвиток науки, впровадження новітніх технологій при дотриманні норм захисту навколишнього середовища, норм охорони праці, економії матеріально-сировинних і енергетичних ресурсів, тощо…

Саме тому комбінат, як роботодавця, цікавлять нові, кваліфіковані кадри, які пройшли виробничу практику, знайомі з виробництвом не тільки зі сторінок підручників.

Розповідь Сергія Володимировича про сьогодення підприємства повільно перейшла у відповіді на запитання. Студентів молодших курсів, спеціалістів і магістрів цікавило багато що – варіанти та умови працевлаштування, рівень заробітної платні, так званий «соціальний пакет», інфраструктура, можливість займатися наукою … Як зазначили і наш гість, і завідувач кафедри МОМ, МК «Запоріжсталь» регулярно проводить науково-технічні конференції всеукраїнського та міжнародного масштабу, тут вельми корисними виявляться навички наукової роботи, досвід виступу на конференціях, знання іноземних мов, набуті студентами за роки навчання.

Не менш важливими для майбутнього працевлаштування будуть і результати виробничої практики. На цьому акцентував увагу присутніх вже добре знайомий академії начальник відділу підготовки кадрів Семен Васильович Геймур.

На заході побували ректор академії Володимир Іванович Пожуєв та декан металургійного факультету Сергій Анатолійович Воденніков.

Ректор у своєму виступі висловив упевненість, що активна співпраця з ВАТ «Запоріжсталь» продовжиться, і найближчим часом майстер-класи будуть проведені на всіх кафедрах металургійного факультету, а з часом, на усіх кафедрах, випускники яких працевлаштовуються на комбінат.

За словами декана факультету Воденнікова С.А., найближчі екскурсії на комбінат очікують наших студентів уже в березні.

Завершилася зустріч демонстрацією відеоролика про цех гарячої прокатки тонкого листа, яку зі знанням справи супроводжував і коментував сам начальник цеху С. В. Мацко.

P.S. На даний момент на комбінаті проходять переддипломну практику п’ятдесят дев’ять студентів ЗДІА

потенційних працівників комбінату. Активний діалог з ВАТ «Запоріжсталь» розпочався! Розширюємо горизонти!

 

Інформацію підготували – редактор газети «Академія» Н. А. Юсупова та технічний редактор відділу реклами М.І. Ніколаєв.

 

Menu