Record savings of natural gas

Рекордна економія природного газу

У ЧЕРВНІ поточного року на “Запоріжсталі” використали для виробничих потреб 16 мільйонів кубометрів природного газу, повідомив прес-центр підприємства. Для порівняння: 2012 року ця цифра в середньому складала близько ЗО млн. кубічних метрів, у 2008 році – близько 57 мільйонів щомісяця. Така економія стала можливою завдяки реалізації на МК “Запоріжсталь” програми групи “Метінвест” із енергозбереження й упровадження тотального контролю витрати сировини й енергоресурсів на всіх рівнях виробництва.

– За сім місяців цього року комбінат заощадив близько 24,2 мільйона кубометрів природного газу під час виробництва продукції. Зокрема, в червні в сталеплавильному виробництві знижена витрата природного газу до 27 кубометрів на тонну виплавленої сталі, тоді як торік за аналогічний місяць ця цифра витрат складала 43,4 кубометра на тонну, – зазначив генеральний директор ВАТ “Запоріжсталь” Ростислав Шурма.

Зниження витрат природного газу тут відбулося завдяки низці заходів: упровадження технології пиловугільного палива в доменному виробництві, використання коксового газу як альтернативного виду палива на ТЕЦ і в обтисковому цеху (повне заміщення природного газу), а також скорочення споживання його в мартенівському цеху (впровадження технології безпаливного продування).

 

Menu