“ZAPORIZHSTAL” reduced energy intensity of steel products

МК «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ЗМЕНШИВ ЕНЕРГОЄМНІСТЬ МЕТАЛОПРОДУКЦІЇ

У ПЕРШОМУ півріччі поточного року ВАТ «Запоріжсталь» на 6,4 відсотка зменшив енергоємність виробленої металопродукції, повідомив прес-центр комбінату. Показник енергоємності склав 21,8 гі-гаджоуля на тонну продукції проти 23,3 гДж/т за аналогічний період минулого року.

На металургійному комбінаті діє програма групи «Метінвест», спрямована на здійснення енергозберігаючих проектів і впровадження тотального контролю витрат сировини й енергоресурсів на всіх рівнях виробництва. Поліпшення показника енергоємності виробленої металопродукції в першому півріччі цього року пов’язане з упровадженням комплексу заходів із виявлення енергетичних втрат: енергозбереження – зниження втрат холодного дуття при транспортуванні його в доменний цех; оптимізація режимів нагріву зонами методичних печей; економія електроенергії за рахунок налаштування оптимального режиму устаткування в прокатних цехах тощо.

– Підвищення енергоефективності й раціональне використання енергоресурсів уходять до числа пріоритетних завдань для «Запоріжсталі». Наш комбінат реалізує масштабні інвестиційні програми, спрямовані на підвищення енергоефективності виробництва. Унаслідок цього в червні 2013 року в сталеплавильному виробництві знижені витрати природного газу – 29 кубометрів на тонну виплавленої сталі. Для порівняння – в червні минулого року ця цифра складала 43,39 кубічних метрів на тонну, – зазначив генеральний директор МК «Запоріжсталь» Ростислав Шурма.

На «Запоріжсталі» серед працівників комбінату проводиться спеціальний конкурс, спрямований на поліпшення енергоефективності роботи підприємства. У ході його в другому кварталі 2013 року працівники висунули дев’ять пропозицій із енергозбереження, економічний ефект від реалізації яких для комбінату складає близько двох мільйонів гривень за місяць. Переможцям конкурсу за підсумками другого кварталу виплачені грошові премії. Преміальний фонд склав ЗО тис. грн.

 

Menu