Запорізькі школярі подбали про жителів річки Дніпро

Учні 18-ти шкіл Запоріжжя в рамках акції «Врятуємо Дніпро разом» створили нерестові гнізда для риб.

Захід організувала громадська організація «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» в Міському палаці дитячої та юнацької творчості.

Курирував роботу дітей заступник голови обласної організації Всеукраїнського товариства мисливців і рибалок Олександр Марченко.

– Спільно з комбінатом «Запоріжсталь» ми з 2012 року проводимо захід «Врятуємо Дніпро разом». Сьогодні виготовили штучні нерестові гнізда. У 20-х числах квітня ці гнізда встановлять на Дніпрі, в районі Отрадненського затоки, всього 1200 штук, – розповів Олександр Марченко. – Гнізда потрібні для того, щоб риба нерестилась, і ікра не гинула. У нас в Дніпрі бувають перепади рівня води. До штучним гнізд кріпиться пляшка, яка грає роль поплавця. Коли риба відкладає в наше гніздо ікру, воно просто плаває. А якщо риба відкладе ікру на зарості очерету або коріння дерев, то при зниженні рівня води ікра загине.

Створення гнізд організатори перетворили на невелике змагання. Учні поділилися на команди і змагалися на швидкість – хто за певний час створить більше гнізд. Команди, які випередили своїх суперників отримали сертифікати на екскурсію в даний рибне господарство.

За всі сім років існування акції «Врятуємо Дніпро Разом було створено і встановлено 7 400 нерестових гнізд.

Menu