«Запорожсталь» внедряет новые биотехнологии

Комбінат, спільно з Запорізьким національним університетом розробили експериментальну технологію очищення водних стоків від нафтопродуктів. Експериментальний проект став частиною заходів, які комбінат провів до Дня Дніпра в рамках громадської акції «Врятуємо Дніпро разом!»

Комбінат «Запоріжсталь» в рамках, взятих на себе зобов’язань з екологічної модернізації проводить ряд заходів з очищення водних стоків. Крім планових проектів комбінат проводить додаткові екологічні заходи з очищення Дніпра в рамках акції «Врятуємо Дніпро Разом!». Новий проект очищення також став частиною громадської акції, спрямованої на поліпшення стану водного басейну Дніпра.

Експериментальна система очищає стоки за рахунок спеціального штаму бактерій, які повинні поглинати нафтопродукти. Бактерії розміщуються на спеціальних плотах, закріплених у водоводу. Завдяки даній технології в Дніпро буде виходити очищена вода, без шкідливих домішок.

– Застосовувана на очисних спорудах біотехнологія передбачає розміщення на водних рамках-плотиках спеціальних штамів мікроорганізмів. Вони, ці мікроби, і будуть руйнувати нафтопродукти, які потрапили в стоки та інші поверхнево активні речовини. – пояснив технологію завідувач кафедри екології Запорізького національного університету, професор Олександр Рильський.

На даній водній ділянці знаходяться кілька «вкладників» – запорізьких заводів, які випускають технічну воду. Але відповідальність за очищення ділянки взяв комбінат «Запоріжсталь».

– Комбінат «Запоріжсталь» системно працює з екологічної модернізації виробництва. Виконує взяті на себе зобов’язання, заходи. Але те, чим ми зайняті зараз, не входить ні в які наші зобов’язання. Це додатковий захід, яке ми розглядаємо, як можливість якісного поліпшення наших стоків. На сьогоднішній день у нас значно знизився рівень по забруднюючих речовинах. Значне зниження водоспоживання, – розповіла начальник управління екологічної безпеки «Запоріжсталі» Інна Холіна.

Menu