Фонд Ріната Ахметова передав ще два апарати ШВЛ медикам Маріуполя

Маріупольський перинатальний центр отримав два сучасних апарати штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова та компанії Метінвест.

– З лютого 2020 року Фонд Ріната Ахметова забезпечує лікарів, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом, найнеобхіднішим. Державним лікарням передано більше 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту, також 320 тисяч експрес-тестів. Ключовим елементом допомоги країні в рамках проєкту Фонду Ріната Ахметова «Боротьба з COVID-19 в Україні» стала закупівля для державних лікарень понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ. Більш ніж 140 висококласних апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова надійшли в опорні державні лікарні в 12 регіонах країни. Перші з них передані ще в березні 2020 року, – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

За словами в.о. директора з персоналу Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча Групи Метінвест Олени Кондаловоі, коли Україна опинилася перед загрозою пандемії, державна система охорони здоров’я була абсолютно не готова до нового виклику.

– Не вистачало обладнання для надання допомоги хворим з ускладненнями від коронавірусу, а також засобів захисту для медиків і експрес-тестів. Першим на допомогу країні прийшов Рінат Ахметов. Ще в лютому він виділив 300 мільйонів гривень на допомогу країні в боротьбі з COVID-19. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України. Маріуполю вже передано Фондом вісім висококласних апаратів ШВЛ. Також медустановам міста передали понад двадцять тисяч експрес-тестів, засоби індивідуального захисту для медиків, аналізатор проб в комплекті з тест-системою і боксом біобезпеки. А також інше обладнання, необхідне для проведення високоточних аналізів, – пояснила Олена Кондалова.

Директор перинатального центру Костянтин Комлєв подякував за допомогу:

– Весь персонал центру з величезною вдячністю приймає ці апарати експертного класу. Вони будуть встановлені у відділенні, яке організовано для надання допомоги хворим на коронавірус вагітним і породіллям. Складно переоцінити допомогу Фонду Ріната Ахметова, адже ці два апарати дійсно потрібні перинатальному центру, – сказав Костянтин Комлєв.

До його слів приєдналася заступник міського голови Маріуполя Ксенія Сухова:

– Це дійсно дуже своєчасна і важлива допомога в боротьбі з пандемією. Хочу подякувати Фонд Ріната Ахметова за постійну і системну підтримку. Ми це дуже яскраво відчуваємо. Без неї медики не змогли б надавати настільки кваліфіковану допомогу.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Більше про допомогу Фонду Ріната Ахметова країні в боротьбі з COVID-19 читайте в оглядових матеріалах:

  1. Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні.
  2. Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2
  3. Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3

Джерело:

https://akhmetovfoundation.org/news/fond-rinata-ahmetova-peredav-sche-dva-aparaty-shvl-medykam-mariupolya

Menu