Фонд Ріната Ахметова передав три апарати ШВЛ лікарні інтенсивного лікування Павлограда

Павлоградська лікарня інтенсивного лікування отримала три сучасних апарати штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова та компанії ДТЕК.

– Ключовим елементом допомоги країні в боротьбі з коронавірусом у рамках проєкту Фонду Ріната Ахметова «Боротьба з COVID-19 в Україні» стала закупівля для державних лікарень понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ. Понад 150 висококласних апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова вже надійшли в опорні державні лікарні в 12 регіонах країни. Перші з них передані  ще в березні 2020 року. Обладнання отримують як великі клініки обласних центрів, так і невеликі лікарні регіонів України, що робить сучасну медицину європейського рівня доступною для всіх, – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Як зазначив менеджер з адміністративної діяльності ДТЕК «Павлоградвугілля» Андрій Чернецький, передані апарати вже сьогодні сприятимуть медикам допомагати хворим.

– Боротьба з коронавірусом триває. Ми бачимо, як пандемія набирає обертів і б’є антирекорди. Ми як і раніше об’єднуємо зусилля та підтримуємо медицину заради порятунку життів. Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу країні та виділив 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України. Для вирішення найважливіших медичних потреб країни Рінат Ахметов об’єднав ресурси свого бізнесу, в тому числі ДТЕК, – сказав Андрій Чернецький.

За словами заступниці мера Павлограда Світлани Пацко, така допомога заслуговує на велику подяку:

– Велике спасибі від імені міського голови Фонду Ріната Ахметова. Ваш подарунок – неоціненна допомога. Апарати ШВЛ допоможуть і надалі нашим лікарям рятувати тяжкохворих пацієнтів.

– Наша лікарня надає екстрену допомогу пацієнтам з коронавірусом усього Західно-Донбаського регіону. На сьогоднішній день ми пролікували 200 таких хворих і ще 400 – з пневмонією. Тому апарати ШВЛ Фонду для нас дуже важливі, – додала заступниця директора лікарні Олена Гулідіна.

Загалом до Дніпропетровської області передано понад 30 апаратів ШВЛ. Також регіон отримав від Фонду 30 000 тест-систем для визначення COVID-19 і аналізатор ПЛР-тестів, а також 70 000 респіраторів, масок та інших засобів індивідуального захисту.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких залучено до боротьби з епідемією в усіх областях.

Більше про допомогу Фонду Ріната Ахметова країні в боротьбі з COVID-19 читайте в оглядових матеріалах:

  1. Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні.
  2. Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2
  3. Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3

Джерело:

https://akhmetovfoundation.org/news/fond-rinata-ahmetova-peredav-try-aparaty-shvl-likarni-intensyvnogo-likuvannya-pavlograda

Menu