Кривий Ріг отримав шість сучасних апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова

28 липня Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією Метінвест передав чергову партію обладнання медикам Кривого Рогу. Клінічна лікарня № 8 отримала два апарати ШВЛ високого класу. Ще чотири – міська лікарня № 7. Вручення відбулося в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною великої програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

– З 200 апаратів ШВЛ, закуплених Фондом для державних лікарень, більше ніж 100 вже доставлені в Україну. Щотижня обладнання одержує кілька медустанов. Дніпропетровська область отримає від Фонду 12 апаратів ШВЛ, 7 з них передані медикам Кривого Рогу. Завдяки цьому в регіоні практично ліквідовано дефіцит висококласного обладнання для порятунку пацієнтів з важкими ускладненнями від COVID-19. Після пандемії ці апарати ШВЛ рятуватимуть життя хворих з іншими захворюваннями дихальних шляхів, – сказала член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталія Ємченко.

Представник компанії Метінвест в Дніпропетровській області, член обласного штабу протидії коронавірусу Дмитро Мурашко розповів, що Рінат Ахметова першим простягнув руку допомоги країні, коли виникла проблема коронавірусу.

– Він об’єднав усі ресурси – Благодійного фонду, ФК Шахтар і бізнесів, що входять до групи SCM, аби реалізувати програму, на яку було направлено 300 мільйонів гривень. Одним із компонентів цієї програми є закупівля 200 апаратів ШВЛ. Поставки цього обладнання почалися ще в березні, – зазначив Дмитро Мурашко.

Мер Кривого Рогу Юрій Вілкул подякував Рінату Ахметову за системну підтримку в період епідемії COVID-19:

– У місті йде системна робота з боротьби з коронавірусом. У нас визначені лікарні, що знаходяться на першій лінії цієї боротьби. Крім інфекційної до них відносяться також лікарні № 7, № 8 та № 17. Лікарня №8 – головна дитяча. Упевнений, що ці два апарати дуже знадобляться реанімаційному відділенню. Дякуємо Фонду Ріната Ахметова за системну і довгострокову роботу з містом. Завдяки спільним зусиллям Фонду Ріната Ахметова, компанії Метінвест і влади міста наші лікарні забезпечені дефіцитним устаткуванням.

Він додав, що нові апарати ШВЛ також дуже потрібні 7-й лікарні та її реанімаційному відділенню. Чотири апарати від Фонду Ріната Ахметова повністю закривають його потреби.

Начальник управління охорони здоров’я міськвиконкому Кривого Рогу Костянтин Мурашко зазначив, що отримані апарати штучної вентиляції легенів – одні з найсучасніших у світі.

– У медицині інструменти роботи мають колосальне значення. У ХХІ столітті проводити штучну вентиляцію легенів і лікувати пацієнтів з дихальною недостатністю не можна без апаратів високого рівня. Вони програмуються для кожного пацієнта, розраховують життєву ємність легенів… Отримання цього обладнання – доказ того, що співпраця з Фондом Ріната Ахметова та компанією Метінвест направлена на те, щоб наші пацієнти могли отримати якісну медичну допомогу в рідному місті. Хочу подякувати за таке ставлення і сказати, що без цього нам було б дуже важко, – підкреслив Костянтин Мурашко.

Генеральний директор Північного гірничо-збагачувального комбінату компанії Метінвест Андрій Скачков від імені Ріната Ахметова подякував медикам Кривого Рогу за професіоналізм і щоденну важливу роботу:

– Фонд Ріната Ахметова і компанія Метінвест допомагають Кривому Рогу з початку пандемії. Спільно зі штабами визначаємо, яке оснащення необхідно міським лікарням. Апарати штучної вентиляції легень особливо важливі для тяжкохворих пацієнтів. Фонд раніше вже передав Кривому Рогу апарат ШВЛ, 15 тисяч експрес-тестів. Ми спільно працюємо з представниками влади, медиками, щоб впоратися з новими викликами, і дуже великий внесок у боротьбу з поширенням коронавірусу надають наші лікарі, які день і ніч залишаються на передовій.

Головний лікар міськлікарні № 8 Володимир Мельниченко наголосив, що апарати такого класу дуже потрібні медикам.

– Без цього обладнання неможливо надавати допомогу в період пандемії. Ці апарати будуть встановлені в дитячому реанімаційному відділенні, де лікуються діти з важкими пневмоніями та іншими патологіями, що вимагають кисневої підтримки. Велике спасибі за цей подарунок, – сказав Володимир Васильович.

Після передачі апаратів ШВЛ лікарям відділень інтенсивної терапії були вручені комплекти медичного одягу, які були виготовлені за індивідуальними розмірами медиків на спецзамовлення Фонду Ріната Ахметова. Це тільки перша партія медичного одягу. Решту комплектів шиють, і вони будуть передані найближчим часом.

Фонд Ріната Ахметова також вручив сертифікати медикам, які брали участь в онлайн-навчанні по роботі з апаратами ШВЛ, організованому Фондом у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я та Асоціацією анестезіологів України.

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській і Харківській областях, а також у Києві.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Докладніше про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні боротися з коронавірусом, читайте в наших спеціальних матеріалах тут і тут.

Джерело:

https://akhmetovfoundation.org/news/kryvyy-rig-otrymav-shist-suchasnyh-aparativ-shvl-vid-fondu-rinata-ahmetova

Menu