Понад 800 українських медиків узяли участь в онлайн-навчанні від Фонду Ріната Ахметова

21 травня 2020 року Фонд Ріната Ахметова спільно з Міністерством охорони здоров’я та Асоціацією анестезіологів України провели онлайн-конференцію для лікарів, що працюють з апаратами штучної вентиляції легенів. Це був тригодинний вебінар, під час якого провідні експерти МОЗ ділилися з лікарями державних лікарень передовим світовим досвідом лікування COVID-19 і нюансами роботи з останніми моделями ШВЛ.

– Оновлення своїх знань про роботу з обладнанням час від часу потрібне кожному лікарю, особливо якщо вони мало або рідко з ним стикаються. У відділеннях інтенсивної терапії у звичайних умовах нечасто перебувають пацієнти, яким потрібна штучна вентиляція легенів. Тому для лікарів інфекційних лікарень це навчання є вкрай важливим для отримання нових знань. До програми курсу увійшли питання, які найбільше цікавлять лікарів. На першому вебінарі була невелика кількість теоретичного матеріалу. Головна мета – комунікація з лікарями та відповіді на запитання, які в них виникають під час інтенсивної терапії хворих COVID-19, – сказав професор кафедри анестезіологи та інтенсивної терапії НМУ ім. О. О. Богомольця, президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров.

Сергій Олександрович був одним зі спікерів вебінару. Разом із ним ділилися досвідом і відповідали на запитання заслужений лікар України, завідувач кафедри інфекційних захворювань НМУ ім. О. О. Богомольця, професор Ольга Голубовська, перший проректор НМУ ім. О. О. Богомольця, професор Юрій Кучин і лікар-анестезіолог відділення РЕВХ Олександрівської клінічної лікарні Андрій Висоцький.

Ще до вебінару експертам надіслали приблизно сотню запитань. Ще більше поставили під час онлайн-конференції – для цього було передбачено спеціальний чат. Лікарів-учасників цікавило все: коли слід від’єднувати пацієнта з коронавірусом від апарату ШВЛ, які ускладнення виникають на тлі COVID, як реабілітувати хворих, які перебували на ШВЛ довгий час. На найважливіші запитання відповіді було надано в режимі реального часу.

У конференції взяли участь більш ніж 800 медиків з усіх регіонів України, але на практиці вебінар допоможе освоїти новітні апарати ШВЛ і найпрогресивніші методи лікування вірусу набагато більшій кількості фахівців.

– У чому зручність онлайн-курсу? Якщо ти не мав змоги подивитися його під час безпосереднього проведення, то завжди є можливість переглянути цей курс у будь-який інший час, – сказав Сергій Дубров.

Онлайн-конференція стала продовженням освітнього проекту Фонду Ріната Ахметова для медиків, які працюють з апаратами штучної вентиляції легенів. Раніше Фонд у партнерстві з МОЗ, Асоціацією анестезіологів і Мінцифри випустив онлайн-серіал для медиків і пацієнтів «Як працюють апарати ШВЛ». Він набрав понад 130 тисяч переглядів і отримав позитивні відгуки.

Запис першої онлайн-конференції з навчання лікарів доступний ТУТ. Попереду – нові вебінари. Їхні теми вже опрацьовуються.

– Із самого початку пандемії Фонд Ріната Ахметова працює в тісній координації з Міністерством охорони здоров’я України. Цього тижня ми підписали Меморандум про співпрацю з МОЗ і Асоціацією анестезіологів. І Фонд Ріната Ахметова робить свій внесок у становлення практики онлайн-навчання для лікарів, які перебувають на передовій боротьби з коронавірусом. В умовах карантину цей захід вимушений, але Фонд хоче допомогти МОЗ зробити цей формат ефективним і корисним. Тисячі лікарів в українських державних лікарнях отримують доступ до нового обладнання. Наприклад, Фонд Ріната Ахметова закупив 200 апаратів ШВЛ для державних опорних лікарень у різних регіонах України, частину з них уже встановлено на місцях. Зараз від роботи ШВЛ залежить порятунок життів пацієнтів з ускладненнями від коронавірусу. І медики в опорних лікарнях мають швидко освоїти роботу на суперсучасних апаратах. У цьому їм допоможе наша онлайн-конференція. Крім того, Фонд Ріната Ахметова в партнерстві з Мінцифри зняли освітній серіал для лікарів і пацієнтів «Як працюють апарати ШВЛ». Подивитися його можна на диджитал-майданчиках Фонду, – розповіла Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Фонд одним із перших в Україні запустив проект у дистанційній медицині. Це було восени 2013 року, коли чотири протитуберкульозні диспансери Донецької області отримали від Фонду системи телезв’язку з Обласною клінічною туберкульозною лікарнею Донецька.

Засновник Фонду Рінат Ахметов направив на боротьбу з коронавірусом в Україні 300 мільйонів гривень. Докладніше про допомогу Фонду читайте в оглядовому матеріалі за посиланням.

Джерело:

https://akhmetovfoundation.org/news/ponad-800-ukrainskyh-medykiv-uzyaly-uchast-v-onlayn-navchanni-vid-fondu-rinata-ahmetova

Menu