Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Подолати. Допомагає психолог»: як утримати баланс у житті

Фонд Ріната Ахметова продовжує цикл прямих ефірів із надання психологічної допомоги жителям Донбасу. Онлайн-трансляції та вебінари проходять у рамках проєкту «Голоси Мирних. Музей Фонду Ріната Ахметова» на діджитал-майданчиках Фонду. Глядачі можуть поставити експертам запитання, які найбільше їх хвилюють.

Що таке баланс у житті? Чи існує різниця між гармонією та балансом? Як утримати баланс між роботою та особистим життям? На ці та інші запитання глядачів відповідала лікарка-психотерапевт, клінічна психологиня, фахівчиня з кризової психології та подолання травматичного досвіду, координаторка психологічної служби Фонду Ріната Ахметова Альона Лук’янчук. Вона з 2014 року допомагає жителям Донбасу справлятися з негативними наслідками пережитих ними подій.

Експертка зазначила, що баланс у житті, по суті, є синонімом поняття якість життя, коли людина рівномірно розподіляє сили, ресурси та енергію.

– Людина перебуває в балансі тоді, коли вона задоволена, отримує позитивний зворотний зв’язок від життя, від роботи та від сім’ї. Тобто людина перебуває у співвідношенні між тим, що вона віддає, і тим, що отримує, – поділилася спікерка.

Альона Лук’янчук також розповіла, як війна на Донбасі впливає на емоційний баланс мирних жителів.

– У людей, які проживають вздовж лінії розмежування, порушена базова потреба в фізичній безпеці. І це в свою чергу позначається на їхньому емоційному балансі. Важливо для себе знайти ту сферу діяльності, яка допоможе заповнити ваш ресурс, – те, чим ви можете себе потішити, те, що може принести вам задоволення.

Також експертка сформулювала поради та рекомендації, які можуть допомогти людям запустити процес гармонізації життя вже сьогодні.

– По-перше, потрібно чітко розуміти, що вам подобається в житті, від чого ви отримуєте задоволення. По-друге, чітко зрозуміти власну швидкість життя. По-третє, структурно розмежувати свій час. Чим різноманітніше ваше життя, тим більше в ньому балансу, – підсумувала психологиня.

Щоб зрозуміти, чи потрібна вам психологічна допомога, можна пройти тест на сайті Фонду Ріната Ахметова: .akhmetovfoundation.org/test/nuzhna-ly-vam-psyhologycheskaya-pomosch

Ви також можете звернутися за допомогою до психологів Фонду за телефоном гарячої лінії: 0800509001.

Унікальний Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» – це безпечний, довірчий простір, де жителі Донбасу можуть розповісти про пережите ними заради майбутнього, заради миру. Ознайомитися з історіями людей із Донецької та Луганської областей, а також залишити свою можна тут: https://civilvoicesmuseum.org/stories.

Menu