Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря»: думка експертів про коронавірус

Фонд Ріната Ахметова продовжує цикл прямих ефірів у рамках онлайн-проєкту «Запитай у лікаря», де провідні медичні фахівці говорять про подолання COVID-19 і його наслідків. «Запитай у лікаря» – це щотижневі онлайн-зустрічі з провідними імунологами, анестезіологами, інфекціоністами, які достовірно й доступно розповідають про симптоми коронавірусу, препарати, які призначають пацієнтам із підтвердженим COVID-19, про особливості харчування хворих, останні світові тренди в лікуванні та багато іншого.

– Епідемія триває, і тривога людей за себе і близьких тільки наростає. Як убезпечити своє життя і здоров’я? «Запитай у лікаря» –  це зрозумілі відповіді на складні питання. Під час прямих трансляцій на діджитал-майданчиках Фонду будь-хто може запитати про різні аспекти профілактики та лікування COVID-19 і отримати чіткі, аргументовані відповіді, яким можна довіряти, –  розповіла Юлія Єршова, директорка з комунікацій Фонду.

Черговим експертом проєкту став завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Інституту нейрохірургії ім. А. П. Ромаданова АМН України, доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного університету охорони здоров’я України Максим Пилипенко. Він розповів про те, що харчування відіграє особливу роль для людей, які мають проблеми з тиском.

– Є такі традиційні рекомендації, коли необхідно вживати менше солі. Але це залежить від організму людини. Тому основне – це калорії. Найнебезпечніша «отрута» – це фруктоза, яку багато куди додають. Це щось штучне і більш дешеве, ніж натуральна глюкоза, – пояснив експерт.

Максим Пилипенко також розповів, як коронавірус впливає на тривалість згортання крові, що може зашкодити роботі серця людини.

– Організм найчастіше сам визначає, скільки потрібно пити. Якщо ви відчуваєте спрагу, то навіть із коронавірусом ви можете пити стільки, наприклад чаю, скільки вимагає ваш організм. Разом із тим, не варто пити багато солодких напоїв, які викликають спрагу. Головне – знайти баланс між бажанням організму та його правильним відновленням, – пояснив лікар.

«Запитай у лікаря» реалізується в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні». Він є найбільшою, системною та масштабною приватною ініціативою, спрямованою на допомогу державним медичним установам. До лікарень у різних регіонах вже передано більш ніж 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту й витратних матеріалів, 337 тисяч експрес-тестів і понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ.

ВІДЕО: https://youtu.be/aTnJqYanWBE

Джерело:

https://akhmetovfoundation.org/news/proekt-fondu-rinata-ahmetova-zapytay-u-likarya-dumka-ekspertiv-pro-koronavirus

 

Menu