Проєкт #РАКНЕВИРОК Фонду Ріната Ахметова: історії, які надихають жити

Фонд Ріната Ахметова спільно з журналом VOGUE за підтримки ЦУМ Київ продовжують знайомити з долями героїнь проєкту #РАКНЕВИРОК. Його головне завдання – на прикладі реальних історій людей розповісти, що життя після діагнозу можливе, а рак – це ще не остаточний вирок.

– Проєкт #РАКНЕВИРОК – це розповіді українок, які зустрілися з раком віч-на-віч і змогли подолати хворобу. Це чудові фотосети наших героїнь, в яких тріумфують життя та краса. Ми віримо, що ці щирі історії підтримають тих, хто тільки-но починає важку боротьбу з раком, дадуть їм не тільки сили для боротьби з хворобою, а й віру в те, що її можна перемогти. Усі історії героїнь проєкту про одне – як важливо для перемоги над онкологією навчитися жити, знаючи про діагноз. І самим жінкам, і їхнім сім’ям. Тому що хвороба, на жаль, приходить не до однієї людини, а до всієї родини, – розповіла Ірина Блажан, головна директорка програм Фонду.

Однією з учасниць проєкту стала Етері Жданова. Її розповідь воістину унікальна. До 67 років жінка пройшла найважчі випробування в боротьбі за своє здоров’я  і здоров’я своїх рідних.

– Уперше зіткнутися близько з онкологією довелося, коли захворіла мама. У неї виявили колоректальний рак. У 56 років це торкнулося вже безпосередньо мене – рак щитовидної залози. А потім у моєї доньки діагностували онкозахворювання молочної залози. Я розуміла, що не можна здаватися, – згадує жінка.

За словами Етері, саме тоді вона почала цікавитися реабілітацією людей з аналогічними діагнозами. Проте її спіткало розчарування.

– На той момент переконалася, що такого виду допомоги в нашій країні фактично немає. Тому в 61 рік вступила до університету, щоб освоїти спеціальність «Фізична реабілітація». Темою моєї дипломної роботи стала «Фізична реабілітація при раку молочної залози», – розповіла Етері.

Жінка не здавалася. І в 65 років стала переможцем міжнародного етапу Кубка світу зі скандинавської ходьби в своїй віковій категорії.

Ще одна учасниця проєкту – Владислава Яушева. У 2012 році їй поставили діагноз остеосаркома правого плечового суглоба. Жінка згадує, що на той час він став для неї громом серед ясного неба.

– Я до кінця не розуміла, що це таке. У мене не було також стану жаху й страху. Усвідомлення прийшло лише після першого курсу хіміотерапії, коли почало випадати волосся, – розповідає дівчина.

Руку довелося ампутувати. Але Владислава не падає духом:

– Змінилося буквально все: починаючи з професії та закінчуючи стилем життя. Ти починаєш цінувати моменти, які до хвороби не помічав. Зараз я дивлюсь у дзеркало й розумію, що, насправді, рука – це лише частина мене. Потрібно приймати щодня себе таким, який ти є. Бути в цьому моменті та ловити цей момент.

Ви також можете залишити свою історію, пройшовши за посиланням https://akhmetovfoundation.org/rinat-ahmetov-poryatunok-zhyttiv/project/raknevyrok.

#РАКНЕВИРОК Фонду Ріната Ахметова став логічним продовженням програми «РАК ВИЛІКОВНИЙ». Фонд запустив цю програму в 2008 році, і вона стала першою й наймасштабнішою в Україні програмою з надання допомоги дорослим онкологічним хворим. Ідеться про закупівлю діагностичного обладнання в онкологічні лікарні України та обладнання для проведення складних операцій, про запуск мобільних жіночих консультацій та багато іншого. До сучасного діагностичного обладнання, наданого Фондом Ріната Ахметова медустановам країни, має доступ кожен четвертий мешканець України. Завдяки програмі Фонд допоміг вижити 1 мільйону мешканців країни.

Крім того, в рамках проєкту #РАКНЕВИРОК найкращі фахівці країни розповідають, як прийняти поставлений діагноз та розпочати боротьбу із хворобою.

Menu