«Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую»: Камілла знову може спілкуватися з мамою

В Україні близько 200 тисяч дітей мають порушення слуху. Щоб допомогти їм, було створено проєкт «Ринат Ахметов – Дітям. Тепер я чую». Однією з його учасниць стала 6-річна Камілла із Донецької області.

За словами матері, дівчинка сама розповіла їй про проблему зі здоров’ям. Як виявилося, дівчинка майже повністю перестала чути одним вухом.

– Вона мені у п’ятирічному віці сказала, що погано чує. Потім ми обстежилися у лікарів і діагностували сенсоневральну глухоту. Можливо, це стало наслідком важкої вагітності через постійні обстріли. Було дуже страшно. У садочку сильно хворіла, Камілла потрапила до реанімації, їй давали антибіотики, – згадує мама Надія Романченко.

Дівчинка дуже любить активні ігри. Недуга поставила під загрозу нормальне спілкування з однолітками.

– Я іноді до неї звертаюся, а в неї нуль реакції. Потрібно було крикнути, щоб вона почула, – сказала Надія Романченко.

Для повноцінного розвитку фахівці порадили сучасний слуховий апарат. За словами сурдологів, за його допомогою Камілла поступово чутиме розмовну мову, розумітиме і розпізнаватиме тихі звуки. Це сприятливо вплине на соціалізацію дитини. Рідні звернулися за допомогою до Фонду Ріната Ахметова.

– Я дуже чекала на відповідь і була дуже щаслива, отримавши її. Велике спасибі Фонду Ріната Ахметова, – подякувала мама Камілли.

Малятам з вадами слуху Фонд допомагає з 2007 року. Проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую» діє з 2018 року. Завдяки проєкту понад 200 хлопчиків та дівчаток отримали високочутливі слухові протези, які підлаштовуються під індивідуальні особливості дітей. Пристрої допомагають їм повноцінно розвиватися і ні в чому не поступатися здоровим одноліткам.

Menu