«Рінат Ахметов – Порятунок життів»: допомога для Назара Андрієвського

Для Фонду Ріната Ахметова допомога дітям є пріоритетом діяльності. Особливо, коли йдеться про життя та здоров’я дитини. Саме тому низка проєктів та програм у роботі Фонду сконцентрована у цьому напрямі.

Так, Фонд – єдиний в Україні системно й масштабно допомагає дітям Донбасу пройти психологічну чи фізичну реабілітацію. А також надає малюкам високочутливі слухові апарати, які допомагають розвиватися нарівні з однолітками.

Загалом з моменту створення Фонд Ріната Ахметова реалізував десятки проєктів. То були і локальні ініціативи, і програми національного масштабу. Але починалося все з підтримки людей, які опинилися у складних життєвих обставинах і гостро потребували невідкладної допомоги. Принцип «допомога тут і зараз» ліг в основу програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

Один із тих, хто отримав допомогу в рамках програми, – восьмирічний Назар Андрієвський із Куп’янська Харківської області.

– У 2017 році у дитини було виявлено діагноз – цукровий діабет 1 типу. Світ обвалився. Це важка форма, тому Назар увесь час змушений був вводити ін’єкції, до шести разів на добу, для стабілізації глюкози в крові. Оптимальним вирішенням цієї проблеми для покращення якості життя дитини стало придбання інсулінової помпи – вона автоматично стабілізує усі показники цукру в крові. За допомогою програм задається швидкість уведення та доза. У такий спосіб помпа імітує роботу підшлункової залози, – розповіла Ірина Віталіївна, мати Назара.

Медики попереджають – виявити цю хворобу у дитини можна за низкою симптомів. На них особливо мають звернути увагу батьки.

– Дитина раптом почала вночі вставати до туалету і пити дуже багато води – більше 1,5-2 літрів на день, але постійно відчуває спрагу. Вона постійно голодна, їсть, але не набирає вагу, – розповідає ендокринолог Світлана Чумак.

Підтримувати рівень глюкози у крові можна точно вивіреними дозами інсуліну. І вводити його дітям необхідно лише за допомогою інсулінової помпи. Це своєрідний мікрокомп’ютер, який добирає індивідуальну для організму дозу. Однак її придбання сім’я дозволити собі не могла. Дохід сім’ї, де тато працює машиністом поїзда, а мама у депо, не дозволяв цього. Тоді батьки звернулися за допомогою до Фонду Ріната Ахметова.

Завдяки Фонду Ріната Ахметова придбали та встановили Назару помпу. Сам хлопчик зізнається, що захоплюється риболовлею і мріє зловити одну, але найбільшу рибу у своєму житті. Але ще більше Назар хоче одужати. Жити без постійних уколів та суворого розпорядку дня.

– У моєму житті відбулися зміни на краще. Тепер не треба постійно робити уколи, потрібно просто натиснути певні кнопки на інсуліновій помпі! – поділився він своїми емоціями.

Не приховує радощів і мама Назара.

– Хочу подякувати Рінату Ахметову за такий подарунок. Велике спасибі! – сказала Ірина Андрієвська.

Лише з 2014 року за програмою «Рінат Ахметова – Порятунок життів» допомогу отримали понад 50 000 українців, зокрема адресну допомогу на лікування – понад 6500 дітей. Фонд допомагав проводити важкі операції, реабілітував поранених дітей, надавав ліки тяжкохворим на самій лінії фронту.

Menu