Свято добрих серцем: сьогодні відзначається день благодійності

13 грудня в Україні відзначають День благодійності. За даними Київського міжнародного інституту соціології, найвідомішою благодійною організацією України є Фонд Ріната Ахметова. Вже 15 років він реалізує проєкти національного масштабу в галузі медицини, культури та соціальній сфері.

Фонд Ріната Ахметова завжди там, де його потребують найбільше. У 2020 році через пандемію коронавірусу такої підтримки найбільше потребували державні лікарні у великих містах та віддалених селах і селищах. Тому всі ресурси Фонду та бізнесів групи SCM були об’єднані для допомоги медикам. Для цього розпочато проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні».

– Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу країні та виділив 300 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом. В опорні лікарні всіх регіонів України передали 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту і витратних матеріалів та 337 тисяч експрес-тестів для виявлення COVID-19. Лікарі отримали понад тисячу одиниць медичного та лабораторного обладнання, в тому числі майже 200 висококласних апаратів ШВЛ. Це обладнання допомагає рятувати життя пацієнтів з важкими ускладненнями від коронавірусу, – говорить Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова

Проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні» став частиною великої програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів», в рамках якої минулого року у регіони країни було передано 200 суперсучасних машин швидкої допомоги. Медики отримали від Фонду спецмашини трьох типів: для екстреної допомоги дорослим пацієнтам, для реанімації новонароджених і швидкі-позашляховики, призначені для роботи в гірській місцевості та віддалених населених пунктах.

Проєкт «200 швидких для України» змінив систему надання екстреної невідкладної допомоги, піднявши її на якісно новий рівень. За роки незалежності країни ніколи раніше один благодійник не надавав системі невідкладної медицини такої кількості машин.

У 2014 році пріоритетним напрямом діяльності Фонду Ріната Ахметова стала допомога мирним жителям Донбасу, які постраждали від збройного конфлікту. Фонд Ріната Ахметова евакуював з-під обстрілів дитячі будинки та будинки ветеранів, допомагав дітям, людям похилого віку, одиноким матерям та іншим найбільш вразливим категоріям населення продуктами і медикаментами. Людям, які живуть по обидва боки лінії розмежування, було передано понад 134 тисячі тонн продуктів. Це більш ніж 12,5 мільйонів наборів виживання. Дослідження соціального внеску, проведеного на Донбасі авторитетною британською компанією Envoy Partnership, показало, що допомогу Фонду Ріната Ахметова отримали близько 3,5 мільйона мирних жителів регіону. Це майже дві третини тих, кого зачепив збройний конфлікт. Соціальна цінність проєкту «Продуктова допомога населенню» Фонду Ріната Ахметова дослідники оцінили більш ніж в 1 млрд доларів.

В активі Фонду – десятки програм і проєктів національного масштабу. Одна з найвідоміших і значущих – програма «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» і портал національного усиновлення sirotstvy.net. У грудні йому виповнилося 11 років. Програма та портал змінили життя майже 10 тисяч дітей, котрі залишилися без батьківського тепла. Всі вони знайшли мам і тат. Місія програми залишається незмінною багато років – допомогти дітям знайти щастя в родині та показати, що прийомне батьківство – відповідальний, але посильний крок.

Фонд – єдиний в Україні системно і масштабно надавав підтримку дітям з вадами слуху та вадами серця, допомагав хлопчикам і дівчаткам, які живуть на Донбасі, з психологічною та фізичною реабілітацією.

– Рінат Ахметов поставив перед командою Фонду завдання допомагати тим, кому це максимально необхідно, допомагати там, де найважче. За 15 років роботи Фонд Ріната Ахметова досяг безпрецедентних результатів у сфері благодійності та став найбільшою приватною ініціативою країни. Програми та проєкти Фонду змінили суспільство і його ставлення до багатьох актуальних проблем: сирітства, раку і туберкульозу. Сьогодні Фонд задає тренди для інших благодійних організацій, сприяє системним змінам, впроваджує найкращі міжнародні практики, – говорить Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Джерело:

https://akhmetovfoundation.org/news/svyato-dobryh-sertsem-sogodni-vidznachaetsya-den-blagodiynosti

Menu