Врятувати мільйони життів: швидкі Фонду Ріната Ахметова допомагають українським лікарям

Епідемія коронавірусу показала, наскільки українська медицина потребує підтримки. Проте служби екстреної медичної допомоги в усіх регіонах України зустріли загрозу більш підготовленими, адже вони стали учасниками масштабного проєкту «200 швидких для України».

– Проєкт «200 швидких для України» Фонду Ріната Ахметова був реалізований в 2019 році та дозволив підвищити рівень екстреної допомоги в країні. За рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. У тому числі 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях. В середньому бригади медиків на швидких Фонду можуть врятувати до мільйона життів щороку, – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Швидка Фонду вже стала вірним другом для Хортицької станції швидкої допомоги в Запоріжжі. Бригада медиків на цьому автомобілі зараз протистоїть епідемії коронавірусу. Обладнана за останнім словом техніки машина грає велику роль, коли рахунок йде на хвилини.

– Зволікання може призвести до інвалідності пацієнта. Якщо допомога надається в першу годину, наслідки можуть бути мінімальні. При цьому за годину може надійти 2-3 виклики, – говорить старша фельдшерка Ірина Молчанова.

Медики констатують, що швидкі Фонду – це не просто сучасний транспорт, а справжнісінька мобільна лікарняна палата.

– Завдяки допомозі Ріната Ахметова ми змінили стару «Газель» на нову, комфортабельну і оснащену машину. Спасибі за те, що нас почули, допомогли і ми тепер оперативно рятуємо життя людей, – подякували завідувач підстанції Анатолій Сидоренко та його колега Ірина Молчанова.

Проєкт «200 швидких для України» – це не лише порятунок життів, але й можливість підвищити професійні навички молодих лікарів.

– Машина, що надав Фонд Ріната Ахметова, обладнана сучасною технікою. На її рахунку разом із бригадою медиків не один десяток врятованих життів, – пояснив керівник станції швидкої допомоги Слов’янська Валерій Зуйко.

Рінат Ахметов доручив Фонду поставити медикам найкращі спецавтомобілі, і це завдання з успіхом реалізовано в рекордний термін. «200 швидких для України» – проєкт національного масштабу. Суперсучасні спецавтомобілі такого рівня державні установи охорони здоров’я отримали вперше. Проєкт змінив якість екстреної та первинної медико-санітарної допомоги. А медики в усіх регіонах країни отримали можливість швидше й ефективніше допомагати людям. Нові швидкі Фонду Ріната Ахметова – це мільйон виїздів на рік туди, де чекають порятунку. Це мільйони збережених життів.

Джерело:

https://akhmetovfoundation.org/news/vryatuvaty-milyony-zhyttiv-shvydki-fondu-rinata-ahmetova-dopomagayut-ukrainskym-likaryam

Menu