«Запитай у лікаря» Фонда Ріната Ахметова: як правильно підготуватися до вакцинації

Фонд Ріната Ахметова продовжує прямі ефіри «Запитай у лікаря». Вони проходять у рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», а на найбільш актуальні запитання цього разу відповідав лікар-інфекціоніст, викладач школи охорони здоров’я НаУКМА Володимир Курпіта.

Зокрема, експерт зазначив, що постковідний синдром ‒ серйозний привід для занепокоєння і звернення до психолога або психотерпапевта.

– Думаю, найближчим часом це будуть дуже затребувані спеціальності. Зазвичай постковідниі симптоми спостерігаються протягом трьох-чотирьох тижнів після захворювання. Але бувають випадки, коли він затягується на термін від 6 до 12 місяців. І однозначно без допомоги фахівця цю проблему не вдасться вирішити, ‒ сказав Володимир Курпіта.

Крім того, він пояснив, як ставитися до процесу вакцинації.

– Зараз існує багато думок про те, що до вакцинації треба готуватися. Але насправді готовність до вакцинації включає в себе два основних моменти. Перший ‒ проаналізувати своє здоров’я, наприклад, чи була у вас алергія хоч на щось і повідомити про це лікаря. Другий ‒ записатися до сімейного лікаря і обговорити з ним можливі наслідки дії вакцини. Проводити попередні аналізи не має сенсу. На жаль, є побічні реакції, як і при інших вакцинах, але вони не значні у порівнянні з самим захворюванням. Для лікування коронавірусу важливі два моменти: перший ‒ ліки, яких на даний момент поки не знайшли; другий ‒ створити імунітет проти вірусу. Він може бути набутий штучно шляхом вакцинації. Але вакцинація не захищає від інфікування, а саме від важкого перебігу хвороби. Або природним шляхом, коли ви перехворіли, ‒ підкреслив лікар.

На думку фахівця, Україну нова хвиля коронавірусу може наздогнати вже найближчим часом:

– Це залежить від швидкості мутації вірусу. Але найбільш імовірно, що це буде кінець вересня ‒ початок жовтня, коли люди повертаються з відпусток.

Володимир Курпіта – 24-й експерт проєкту «Запитай у лікаря». Ролики уже подивилися понад 6,5 млн людей. Серед гостей трансляцій були кардіохірург, директор Інституту серця, професор Борис Тодуров; відомий педіатр країни Євген Комаровський; імунолог Центру громадського здоров’я МОЗ Олександр Заїка; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші. Переглянути записи зустрічей із ними можна на сторінках Фонду Ріната Ахметова в Фейсбук і YouTube.

ВІДЕО: https://youtu.be/esKgvuLlC7Y

 

Джерело:

https://akhmetovfoundation.org/news/zapytay-u-likarya-fonda-rinata-ahmetova-yak-pravylno-pidgotuvatysya-do-vaktsynatsii

Menu