«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: чому і як потрібно вакцинуватися

Фонд Ріната Ахметова і телеканал «Україна» продовжують цикл онлайн-трансляцій із провідними медичними експертами, які відповідають на запитання глядачів про COVID-19. Ще одним гостем прямого ефіру проєкту «Запитай у лікаря» став інфекціоніст, лікар вищої категорії, медичний директор Маріупольської міської лікарні №4 імені І.К. Мацука Андрій Серветник.

Насамперед експерт наголосив на необхідності вакцинації. Хоча вона і не є 100-відсотковою панацеєю від хвороби, але вже дає результати.

– На сьогоднішній день як у нашій лікарні, так і по всій Україні 95-97% тяжко хворих на коронавірус на кисневій підтримці – не щеплені. Якщо пацієнт вакцинований, він може перехворіти на коронавірус у легкій або навіть безсимптомній формі, – підкреслив експерт.

За його словами, список протипоказань для цього зовсім невеликий.

– Перше загальне протипоказання – захворювання на коронавірус у гострій фазі. Друге – це онкологічна стадія застосування хіміотерапії. У цьому випадку потрібна консультація з профільним лікарем. Крім того, вакцинація не проводиться протягом 2-3 місяців після перенесеного COVID-19. Хоча на вимогу пацієнта він може бути щеплений. Інших протипоказань апріорі немає. Сьогодні у багатьох країнах навіть не проводиться медогляд перед вакцинацією, – розповів Андрій Серветник.

Він додав, що рівень антитіл не є причиною для щеплення або відмови від неї. Ці показники необхідні лікарям для розуміння темпів чи наслідків захворювання. Андрій Серветник також зазначив, що не варто прищеплюватися дозами вакцин різних виробників:

– Якщо ви нормально перенесли першу дозу однієї вакцини, то навіщо експериментувати?

Лікар підкреслив, що при гострій стадії коронавірусу категорично не рекомендується користуватися інгаляторами-небулайзерами.

– Ні в якому разі! Таким чином ми тільки заганяємо вірус у легені. Це категорично протипоказано. Небулайзерну терапію можна застосувати вже на стадії реабілітації для лікування постковідного синдрому, – сказав фахівець.

Андрій Серветник зазначив, що зараз Україна перебуває на піку чергової хвилі коронавірусу, проте вже найближчими тижнями буде її спад. За прогнозами експерта наступна хвиля накриє країну вже навесні 2022 року.

– Тому всі вакцинуємось! Антиваксери погано закінчують, – закликав лікар.

За весь час роботи проєкту «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова його охоплення склало понад 19 млн. Раніше експертами ефірів були фахівці різних профілів медицини, такі як відомий кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

Переглянути відеозаписи трансляцій із досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook, а також у YouTube.

Menu