«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: розвіяти міфи про вакцинацію

Фонд Ріната Ахметова в рамках проєкту «Запитай у лікаря» продовжує розповідати українцям про профілактику та лікування коронавірусу. Експертами прямих ефірів виступають провідні медичні фахівці країни з колосальним досвідом, вони відповідають на запитання глядачів і розповідають про останні відкриття і тенденції в боротьбі з пандемією.

Черговим гостем проєкту став імунолог, доцент кафедри дерматовенерології, алергології, клінічної та лабораторної імунології Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика, кандидат медичних наук, головний імунолог Національної медичної палати України Олег Назар.

За словами експерта, до сих пір серед багатьох українців залишається актуальним запитання: коли можна вакцинуватися тим, хто перехворів на  коронавірус?

– Якщо людина перехворіла, то орієнтовно можна робити щеплення через три місяці. Або краще вчинити так: через два-три місяці виміряти рівень антитіл і якщо він високий, то вакцинація переноситься ще на місяць-два. Тоді користь від вакцини буде більшою, – пояснив Олег Назар.

Лікар нагадав, що перед вакцинацією людина повинна бути здоровою: без підвищеної температури, запальних процесів на ГРВІ та іншого. Він також розповів, що зараз у медичному співтоваристві немає єдиної думки щодо необхідності повторного щеплення або ревакцинації:

– Це тривалий процес, і антитіла повинні захищати нас від 6 до 12 місяців. Але ревакцинація може проводиться будь-якою вакциною – це не має значення.

Олег Назар додав, що нові штами коронавірусу практично не загрожують тим, хто вже перехворів.

– У такому разі людина отримує повний набір антигенів вірусу: як поверхових, так і ядерних. Але саме ядро ​​не змінюється. Це означає, що існують певні білки й антигени, які не піддаються мутаціям і залишаються в будь-якому штамі. Тобто перенесена хвороба – це свого роду «жива вакцинація», – пояснив імунолог.

Експерт пояснив, чому хвороба може протікати по-різному навіть у членів однієї сім’ї:

– Це залежить від поточного стану імунної системи. Є таке поняття, як мінорні імунодефіцити. Тобто у одного члена сім’ї імунітет сильніший, ніж в іншого.

За весь час роботи проєкту «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова його охоплення склали понад 19 млн. Раніше експертами ефірів були фахівці різних профілів медицини, такі як відомий кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

Подивитися відеозаписи трансляцій із досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.

Menu