ЕНЕРГІЯ ІДЕЙ

Бережливе підприємство можна порівняти з умілим і досвідченим господарником, у якого завжди і в усьому панує порядок, а необгрунтовані втрати часу, сил і ресурсів давно залишилися в минулому, і на зміну їм прийшли вивіреність дій і впевненість у прийнятті рішень. Запоріжсталівці добре відомі інструменти програми «Бережливе підприємство» – система подачі пропозицій, 5С, інші.

Про підсумки команд безперервного вдосконалення за 2014 нам розповів начальник відділу безперервного вдосконалення Євген Шрамко.

– Команди безперервного вдосконалення не раз доводили свою ефективність і дієвість. Які підсумки роботи КНС за 2014?

– На комбінаті КНС почали свою роботу у вересні 2013 року. Професіоналів та однодумців об’єднує в команду бажання вирішити виробничий питання, і починається робота над пошуком шляху до успішної розв’язки задачі. У ході розрахунків, неодноразових випробувань і доробок ідеї виробничники пропонують рішення і досягають успіху.

Цифри говорять самі за себе: в минулому році більше 300 запоріжсталівців з 15 структурних підрозділів об’єдналися в ефективні команди і вирішили близько 150 завдань. За підсумками 2014 виплати за вирішення завдань склали більше 555 тис.грн.

На сьогодні завзято тримають лідерство за кількістю вирішених завдань прокатники цеху холодної прокатки №1 – на їх рахунку 55 вирішених цехових завдань. Активно беруть участь в командах безперервного вдосконалення і колеги з цеху гарячої прокатки тонкого листа – тут за рік вирішено 40 завдань.

Такий порівняно новий для комбінату інструмент, як команди безперервного вдосконалення, уже довів свою ефективність. Командна робота запоріжсталівців в питаннях вирішення значущих для виробництва завдань каже про великий потенціал цієї програми. Думаю, попереду – ще більше цікавих і нестандартних рішень.

– Які з команд безперервного вдосконалення можна виділити в 2014 році?

– Один з кращих рішень належить прокатникам ЦГПТЛ і стосується усунення періодично виникаючих свищів в трубопроводах цеху, забезпечують водо- та газопостачання підрозділу. Раніше для усунення цієї проблеми необхідно було зупинити подачу енергоресурсу, продути і осушити трубопровід, а значить – залишити цех без важливих енергоресурсів на невизначений час.

Команда під керівництвом енергетика цеху Ігоря Літвішкова в стислі терміни розробила і успішно випробувала на практиці спеціальне пристосування, яке міцно і герметично кріпиться всередині трубопроводу і усуває свищ. Ще один плюс цієї ідеї – універсальність рішення для всіх цехів комбінату.

Спрацювали злагоджено слюсарі-ремонтники Андрій Ніколов, Віктор Греков, Олександр Кірєєв, Сергій Коротенко і Костянтин Сірий, а також верстатник широкого профілю Андрій Юрчук. Зазначу, що завдяки ефективному інженерному рішенню ця команда безперервного вдосконалення була визнана кращою за підсумками 2014 року.

– Дякую за інтерв’ю.

Menu