ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У НАС СПІЛЬНА

З червня 2014 року на МК «Запоріжсталь» впроваджена і діє програма активізації роботи з підрядними організаціями, спрямована на посилення взаємодії підприємства і сторонніх компаній в галузі охорони праці і досягнення максимально безпечного виробництва. Про те, як самі підрядники працюють в цьому напрямку, розповідає заступник генерального директора з охорони праці Запорізького будівельно-монтажного управління Сергій Фуклєв.

– Наше управління проводить цілий комплекс заходів, спрямованих на створення сприятливих умов праці та запобігання нещасних випадків на виробництві. Наприклад, це інструктажі, необхідні не тільки для новоприйнятих на роботу, але і для більш досвідчених будівельників. Це допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки, таких як зварювання, висотні або такелажні роботи, який видається працівникові тільки після проходження відповідного навчання та складання іспиту. Багато років наше ЗСМУ є партнером комбінату в реалізації відповідальних проектів з модернізації та реконструкції виробництва. Зокрема наші фахівці беруть участь в реконструкції доменної печі № 4, будівницьтві нової лінії соляно-кислотного травлення, різних ремонтних роботах. Безумовно, працівники ЗСМУ дотримуються всіх правил і норм з охорони праці, що діють на металургійному комбінаті.

– Що, на вашу думку, допоможе посилити взаємодію МК «Запоріжсталь» та підрядних організацій у сфері охорони праці?

– У забезпеченні безпечного виробництва неможливо ділити працівників на своїх і сторонніх. Тому ми цілком підтримуємо поліпшення і зміни, які допомагають підвищувати рівень промбезпеки на комбінаті. Візьмемо, наприклад, проведення тренінг-інструктажів. Наша пам’ять так влаштована, що людині, при виконанні звичних дій, властиво випускати з уваги давно вже знайому йому інформацію. Невипадково у досвідчених працівників притупляється пильність – адже він давно все знає про дотримання правил охорони праці. Тому регулярне проведення тренінг-інструктажів для наших працівників дасть позитивний ефект. Те ж саме можу сказати про проведення перевірок знань з ОП серед будівельників або розробці чек-листів, – своєрідних пам’яток з охорони праці.

– Розкажіть про перші результати програми активізації роботи з підрядними організаціями на МК «Запоріжсталь».

– Головне, на мій погляд, в тому, що наші працівники стали приділяти більше уваги забезпеченню безпечних умов праці. Розуміння того, що відповідальність у нас спільна – не тільки за власні життя і здоров’я, а й за працюючих поруч колег, посилить контроль за дотриманням правил і норм охорони праці, стане ефективним інструментом по створенню високого рівня промислової безпеки та зниження виробничого травматизму, як на комбінаті, так і у нас в управлінні.

Menu