ВО ІМ’Я ЖИТТЯ

Комбінат давно і плідно співпрацює з містом. Немає жодної сфери, яку МК «Запоріжсталь» обійшов увагою: культурна, спортивна, освітня, інші – всі ці напрямки розвиваються і працюють при постійній підтримці з боку підприємства. В жовтні комбінат передав обласній клінічній лікарні чудовий подарунок – два нових низькотемпературних холодильника для зберігання і карантинізації плазми крові і донорських органів на суму понад 50 тис. грн. На урочистому врученні був присутній головний інженер комбінату Володимир Буряк.

– Володимир Вікторович, розкажіть, як з’явилася ідея передати холодильне обладнання?

– Коли ми дарували перший холодильник, то сподівалися на те, що напруженість на сході України все-таки спаде, але цього не відбувається. На жаль, наших поранених бійців як і раніше немало. Вони потребують донорської крові. Ось і цього тижня наші запоріжсталівці-донори знову здавали кров. Вона повинна правильно зберігатися, тому ми прийняли рішення подарувати ще один спеціалізований холодильник, в якому можна зберігати продукти крові та її компоненти. Новий холодильник здатний вмістити 300 л, або ж до 500 пакетів плазми, і протягом трьох років забезпечувати її збереження при температурі мінус 45 градусів. Обладнання оснащено електронними блоками управління, які автоматично підтримують задані параметри. Охолоджувальна камера зручна для дезінфекції і виготовлена із корозійностійкого матеріалу.

– Ви торкнулися теми донорства на комбінаті. Ця традиція досі живе на підприємстві?

– Звичайно, наші донори ніколи не залишаються осторонь. Щорічно протягом багатьох років на комбінаті систематично проводяться дні донора – цього року їх буде п’ять. Останній проведемо 9 грудня. 7 жовтня ця акція пройшла в четвертий раз. Своєю кров’ю поділилися близько 120 донорів. А це – 50 рятівних літрів. Як і колись, зібрана кров поповнить банк крові комбінату в обласній станції переливання крові. До речі, цього року виповнюється рівно 70 років, як ми плідно співпрацюємо з обласною станцією переливання крові. Трансфузіологи завжди з величезною вдячністю беруть участь у днях донора і відзначають: завдяки такому безцінного дару вони можуть готувати препарати і лікувати хворих.

Menu