ЗАЛІЗНИЧНА ВАХТА. СВОЄ 80-РІЧЧЯ ВІДЗНАЧАЄ УПРАВЛІННЯ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ МК «ЗАПОРІЖСТАЛЬ»

Виробництво МК «Запоріжсталь» неможливо уявити без транспортного обслуговування. Тому зароджувалося залізничне господарство нашого підприємства практично одночасно з комбінатом. З чого починалася історія управління залізничного транспорту, і, чим сьогодні живуть транспортники комбінату, запитуємо у директора з транспорту і логістики Олега Адаманова.

– Олег Федорович, що поклало початок одному з найбільших і найважливіших підрозділів в ланцюжку комбінату?

– З 1934 року, з першої станції – Заводська експлуатація – веде початок залізничний транспорт комбінату. Створене незабаром технічне бюро транспортників займалося проектуванням, будівництвом і освоєнням нової техніки. Перед самим пуском першої доменної печі машиністи навчалися возити майбутні ковші з рідким чавуном або шлаком. Для цього заповнювали їх водою. А ще – виконували поточні ремонти локомотивів власними силами. Відтоді минуло вісім десятиліть. І весь цей час запоріжсталівським печі справно видають метал в значній мірі завдяки цілодобової вахті залізничного транспорту. Обсяги перевезень становлять до 40 млн тонн на рік.

– Чим сьогодні живе управління залізничного транспорту, які проекти вдалося реалізувати і що тільки належить впровадити?

– Сьогоднішній день залізничників «Запоріжсталі» – це модернізація та впровадження передових технологій. Так, першим з підприємств галузі – ще в 2011 році – комбінат розпочав впровадження системи мікропроцесорного контролю перевезень. Ефект – більш оперативне і безпечне управління рухомим складом, скорочення часу простою вагонів. Ще один з вдало реалізованих проектів – введення в експлуатацію станції Вугільна, в рамках комплексу ПВП, оснащеної сучасним устаткуванням управління рухом. Наступний модернізаційний проект – впровадження системи GPS-контролю на локомотивах і екіпірувальних пунктах, завершення якого дозволить знизити витрату дизельного палива і трудовитрати.

– Давайте назвемо конкретні показники, які говорять про успіхи залізничників?

– У УЖДТ успішно впроваджений електронний документообіг для вагонів загальномережевого парку, що дозволило скоротити час обороту вагонів на під’їзній колії комбінату. У 2015 році планується впровадження внутрікомбінатовскіх перевезень заводського парку в електронному вигляді без паперового супроводу. Залізничники «Запоріжсталі» звикли до того, що вони займають стійкі лідируючі позиції по виробничим і економічним показникам. Так, за перше півріччя поточного року в УЖДТ оброблено 74 тис. 210 вагонів загальномережевого парку з сировиною і готовою продукцією. Фактичний простій одного вагона на комбінаті знижений в першому півріччі року на 0,1 години порівняно з 2013 роком. Транспортні витрати знижені на 12,6% на тонну перевезеної продукції, що склало 8,9 грн. на тонну.

– Підвищення ефективності виробництва – не єдиний напрямок, в якому залізничники МК «Запоріжсталь» досягли успіху?

– Абсолютно вірно. Хороших результатів залізничники досягають і в інших сферах діяльності. Багато чого зроблено ними в створенні безпечних умов праці, поліпшенні робочого побуту. Так, ініціативи в галузі охорони праці, запропоновані колективом УЖДТ в липні, були гідно оцінені Генеральним директором МК «Запоріжсталь» Ростиславом Шурмою. За пропозиції щодо скорочення вузьких місць і небезпечних технологічних прийомів і операцій в залізничних підрозділах колектив УЖДТ премійований в розмірі 20 тис. грн. Побутові приміщення УЖДТ по праву вважаються кращими на комбінаті. Це столові і медпункти, кімнати відпочинку та актові зали, багато іншого. Знову-таки, в липні був зданий в експлуатацію новий АБК станції Доменна. Будівля побудована з урахуванням сучасних енергозберігаючих технологій, оснащена ергономічними меблями та оргтехнікою, передбачені місця для відпочинку та прийому їжі. Інвестиції МК «Запоріжсталь» у будівництво нового АБК залізничників склали більше 1,1 млн грн.

– Досягнення управління залізничним транспортом – сумарний результат злагодженої роботи кожного залізничника на своєму робочому місці. Хто зробив особливий внесок в успіх колективу?

– Прийомоздавач вантажу і багажу, слюсарі по ремонту рухомих складів, електромонтери, оглядачі вагонів, машиністи тепловозів, диспетчери – всіх не перелічити. Я пишаюся своїм колективом і вважаю, що моє найголовніше професійне досягнення – сильна, згуртована команда однодумців, справжніх майстрів своєї справи. Багато хто працює в залізничному господарстві вже не одне десятиліття і має за плечима безцінний досвід, накопичений роками наполегливої праці. Хотілося б відзначити таких високих професіоналів, як електромонтери Андрій Сцеба та Євген Форостяний, електрогазозварник Володимир Брик, розподільник робіт Геннадій Перепічка, слюсар з ремонту рухомого складу Микола Марченко, оглядач вагонів Ілля Юшко, прийомоздавач вантажу і багажу Ольга Сніжко і багато-багато інших.

– Зовсім недавно УЖДТ святкував ювілейний, 80-й день народження. Хто був відзначений на урочистих зборах і святкуванні?

– За сумлінну працю та у зв’язку з 80-річчям УЖДТ Почесними грамотами відзначено ряд залізничників. Серед них – помічник машиніста тепловоза Віктор Кулішенко, машиністи тепловоза Олексій Могильний, Василь Олійник, Олександр Яблонських, машиніст залізнично-будівельних машин Павло Колесников, слюсар-ремонтник Микола Чіжма. Напередодні ювілею УЖДТ багато працівників премійовані і відзначені подякою. Серед них – машиністи тепловоза Микола Ковальов і Володимир Моканек, стропальник Олександр Єлагін, регулювальники швидкості руху вагонів Микола Каленич та Максим Івченко, інженер з транспорту Оксана Слабишева, ряд інших. Високого звання «Заслужений працівник транспорту» удостоєні два працівника УЖДТ – дорожній майстер Віктор Стародуб і начальник УЖДТ Костянтин Нагих.

Menu