РОЗВИТОК ІТ-СТРАТЕГІЇ

На МК «Запоріжсталь» в рамках реалізації ІТ-стратегії триває модернізація ІТ-інфраструктури.

Важко уявити сучасне робоче місце без комп’ютера, а людини – без мобільних засобів зв’язку. Час інформаційних технологій диктує свої умови ведення бізнесу, в числі яких – можливість доступу до ІТ-сервісів в будь-який час і з будь-якої точки земної кулі. Протягом всього 2014 року на комбінаті відбувалися значні зміни в області розвитку і впровадження базових ІТ-сервісів. Про нові принципи побудови ІТ-систем комбінату, нові можливості для користувачів інформаційної мережі розповідає головний ІТ-фахівець Сергій Федчун.

Серйозний крок вперед – впровадження новітнього серверного обладнання CISCO UCS і систем зберігання даних EMC в рамках першого етапу модернізації ІТ-інфраструктури комбінату. Дане обладнання має не тільки високу продуктивність і відмовостійкість, а й низьке енергоспоживання, що сьогодні особливо важливо.

– Основною перевагою даного обладнання є гнучкість і розширюваність. Для нарощування потужності нові базові компоненти встановлюються без простою ІТ-сервісів або виключення обладнання, що не створює незручності для користувачів. Великим плюсом даного обладнання є висока компактність: там, де раніше містилося три сервера, тепер встановлено вісім – більш надійних і потужних, – зазначає Сергій Федчун.

Впровадження нового обладнання дозволило впровадити ряд базових інфраструктурних сервісів, які дозволили адміністраторам і службі підтримки набагато швидше і ефективніше вирішувати запити користувачів і усувати найменші недоліки в роботі серверів. Основним нововведенням впроваджених сервісів є їх повна відмовостійкість. Це забезпечує стабільну і надійну роботу ІТ-сервісу навіть в разі тимчасового виходу з ладу одного з серверів.

Великим кроком вперед можна вважати перехід на кластерні і хмарні технології. Так, кластеризація віртуального середовища Hyper-V дозволила переміщати працюючі ІТ-сервіси між фізичними серверами без їх зупинки.

Найбільш значущим нововведенням слід вважати впровадження повноцінної служби каталогів Active Directory – більшість користувачів були переведені в домен комбінату. Це значно збільшило загальну захищеність і надійність всієї інфраструктури, дозволило впровадити систему єдиної аутентифікації і спростити управління доступом до ІТ-послуг.

Зараз доменному користувачеві немає необхідності тримати в голові паролі від різних сервісів – досить пам’ятати основний пароль для входу в систему. Зв’язавши служби каталогів між підприємствами Групи, з’явилася можливість прозоро надавати централізовані ІТ-послуги всій компанії і отримувати до них доступ. Впровадження служби каталогів дозволило використовувати групові політики безпеки, завдяки яким значно прискорилася і спростилася настройка комп’ютерів, особливо коли це носить масовий характер. На даний момент до домену комбінату підключено близько 4000 користувачів.

Окремо слід виділити перехід користувачів на найсучаснішу версію поштової системи MS Exchange 2013. Це дозволило надати всім користувачам інформаційної мережі свій власний поштовий ящик хмарного типу, доступ до єдиних календарів і можливість використовувати всі функції поштового клієнта MS Outlook. MS Exchange дозволяє отримати доступ до своєї поштової скриньки як з робочого, так і на комп’ютері, використовуючи стандартний клієнт MS Outlook.

Практично у всіх сучасних мобільних пристроях підтримується можливість роботи серверами Exchange. Користувачі можуть працювати в web-інтерфейсі, який має практично такий же зовнішній вигляд, як і повноцінний клієнт. Таким чином, ви можете працювати з поштовим сервісом буквально в будь-якій точці світу: досить підключити ваш пристрій – планшет, смартфон або ноутбук – до поштової системи комбінату.

Одним з найцікавіших впроваджених сервісів став засіб уніфікованих комунікацій MS Lync – месенджер, який дозволяє співробітникам вести ділову переписку, здійснювати аудіо- і відеодзвінки, проводити віддалені презентації як в межах комбінату, так і компанії. Причому, робити це можна як з робочого або домашнього ПК, так і практично з будь-якого сучасного мобільного пристрою. Досить мати доступ в інтернет і знати свої єдині облікові дані – логін і пароль.

– На закінчення хотілося б відзначити, що результатом цих заходів перш за все стали можливість ефективного планування та використання робочого часу всіх без винятку користувачів ІТ-сервісів комбінату, – зазначає Сергій Федчун.

Menu