ВИРОБНИЦТВО – ЯК НА ДОЛОНІ

МК «Запоріжсталь» впровадив систему візуалізації та моніторингу технологічних процесів. Тепер в режимі реального часу контролюються основні виробничі процеси і оперативно аналізуються показники господарської діяльності, що дозволяє підвищити ефективність підприємства і посилити контроль технологічних процесів на всіх етапах виробничого ланцюжка.

Чітке і гнучке планування, постійний контроль і прийняття рішень згідно ситуації, що склалася, її аналіз і вміння швидко і правильно реагувати на динамічно мінливу картину виробництва – все це складові ефективної роботи комбінату. Контроль виробничого процесу на кожному ступені дає можливість коригувати роботу всього підприємства або однієї конкретної ділянки, і досягати бажаного високого результату.

Уявіть собі, що все складне виробництво комбінату можна вмістити на одному моніторі, планшеті або мобільному телефоні у вигляді зрозумілої і простої схеми, де відображуються найсвіжіші і об’єктивні показники роботи кожного цеху.

Може здатися, що це – картина з майбутнього, і нічого спільного з сьогоднішнім днем ​​не має. Насправді цей складний програмний комплекс вже працює на комбінаті «Запоріжсталь».

Система візуалізації та моніторингу технологічних процесів – це унікальний програмно-аналітичний комплекс, який дозволяє оперативно оцінювати і аналізувати поточну ситуацію, приймати обгрунтовані і своєчасні управлінські рішення. Завдяки впровадженню цього проекту керівники – від начальників зміни, диспетчерів цеху і до Генерального директора отримують саму об’єктивну і точну інформацію про справність обладнання, оптимальності технологічних процесів, контролю якості та діях виробничого персоналу.

– В умовах посилення кризи, коли галузь зазнає багатомільйонних втрат, перед нами стоїть завдання бути максимально ефективними, конкурентоспроможними і клієнтоорієнтованими. А для цього необхідно оперувати об’єктивними даними, на основі яких приймаються стратегічно важливі виробничі рішення, впроваджуються коригувальні заходи. Завдяки цьому проекту з’явилася можливість максимально оптимізувати прогнозування і планування, і, таким чином, підвищити ефективність виробництва на кожному етапі, – говорить перший заступник Генерального директора – директор з виробництва Олександр Третьяков.

Сьогодні на схематичній мапі комбінату в режимі реального часу вже відображаються найточніші дані про роботу аглофабрики, доменних і мартенівських печей, основних прокатних станів в ЦХП № 1, ЦГПТЛ, обтискному цеху, інших. До речі, першими агрегатами, які з’явилися на карті системи оперативного управління виробництвом, стали доменні печі. Саме обладнання АСУТП, встановлене фактично на всіх основних промислових потужностях, передає інформацію про виробничі показники цехів, в тому числі дані про якість, собівартості, залишки сировини і напівфабрикатів, енергоресурсах, відвантаження готової продукції на сервер комбінату, який збирає, аналізує і виводить ці дані на екран монітора або мобільного пристрою.

У поточному році заплановано підключення до системи оперативного управління виробництвом котлів ТЕЦ, агрегатів поздовжнього різання в ЦГПТЛ і ЦХП № 1, іншого обладнання. Інвестиції МК «Запоріжсталь» в реалізацію проекту – близько 5,8 млн грн.

Menu