З технологією на ти

Доменщики «Запоріжсталі» відточують навички за допомогою нового електронного симулятора

Метінвест продовжує впроваджувати сучасні методи навчання співробітників. Нещодавно відділ електронного навчання Корпоративного університету спільно з експертами трьох металургійних підприємств компанії завершив розробку інтерактивного електронного симулятора «Газовик доменної печі». Нове програмне забезпечення вже є для доменщиків «Запоріжсталі» і комбінату ім. Ілліча, незабаром з’явиться і на «Азовсталі».

Реальні ситуації – віртуально

В процесі розробки комп’ютерного симулятора «Газовик доменної печі» були змодельовані всі основні реальні ситуації. Експерти проекту проаналізували хід технічних процесів, вивчили обладнання кожного підприємства і потім на основі цієї інформації збудували наближену до реальності працюючу математичну модель. Важливу роль в процесі розробки симулятора грали експерти металургійних підприємств – майстри доменного цеху «Запоріжсталі» Вадим Ополонін і Антон Жданович, газівник доменного цеху «Азовсталі» Артем Шешеня і інструктор виробничого навчання доменного цеху ММКІ Павло Гладкий.

– У зоні відповідальності газівників – блок воздухонагрівачів доменних печей. Кожному з них потрібно вміти правильно поводитися з цим обладнанням, розуміти алгоритм дій при нештатних ситуаціях, знати, як правильно зреагувати, – підкреслює майстер газового господарства Антон Жданович. – Тому при розробці симулятора було важливо максимально точно змоделювати сценарії всіх можливих виробничих ситуацій, розібратися в причинах їх виникнення. Ми з робочою групою постаралися зробити так, щоб програма повністю імітувала пульт управління доменної печі. Це все допоможе газовикам поліпшити практичні і теоретичні навички.

Наочно і доступно

Симулятор максимально наближений до реальних робочих місць газівників і враховує унікальні особливості обладнання і технологічних процесів кожного підприємства, з відтворенням їх індивідуальних екранів АСУТП. Він дозволяє моделювати різні нештатні ситуації, з якими може зіткнутися фахівець під час роботи доменної печі. Учень повинен зуміти швидко за непрямими ознаками визначити причину відхилення і вжити правильні дії по її усуненню. Програма аналізує всі дії газівника і видає їх результат. По ньому видно, які зроблені помилки і над чим ще варто попрацювати.

– Я вже випробував симулятор, тренуватися на ньому цікаво. Це практично те ж саме, що прийти на доменну піч і вчитися на ній. Така навчальна програма буде корисна і новачкам, і газовикам з досвідом, – каже газівник доменного цеху Вадим Савченко. Додамо, що практикуватися на електронному тренажері-симуляторі, крім газівників комбінатів компанії, будуть і студенти ЗНУ.

Menu