100 доз крові для маленьких пацієнтів Запорізької обласної клінічної лікарні

Напередодні новорічних свят комбінат «Запоріжсталь» передав у подарунок Запорізькій обласній клінічній лікарні 100 доз донорської крові.

— Щороку перед Днем святого Миколая ми приходимо в обласну дитячу лікарню і приносимо подарунки. Але це незвичайні подарунки — не солодощі, не мандарини. Ми передаємо донорську кров, щоб діти, які хворі на онкогематологію, легше переносили хворобу і швидше одужували. Ми бажаємо здоров’я, а батькам — ще й витримки й впевненості. — розвповідає керівник управління ПАТ «Запоріжсталь» Ярослав Криль, який передав сертификат на дози крові до лікарні.

Кров вдалося зібрати завдяки традиційній участі працівників комбінату у Днях Донора, які проходять п’ять разів на рік. У цьому році зробити гарне діло запоріжсталівцям не завадив навіть COVID-19. Знайшлося чимало охочих донорів, які здавали кров з урахуванням усіх запобіжних від захворювання заходів.

Передача крові до клінічної лікарні – це ще одна традиція запоріжсталівців, якої ми дотримуємось обов’язково, бо знаємо, що ця кров дуже необхідна для лікування онкохворих дітей.

—  Наші пацієнти потребують високодозової  хімієтерапії. А частина дітей — і в подальшій пересадці або трансплантації кісткового мозку. Для цього обов’язково потрібна підтримка — замісна терапія препаратами й компонентами крові, по-іншому ніяк. — розповідає завідувач відділення дитячої онкогематології Запорізької обласної клінічної лікарні Андрій Бородін.

Menu