На конкурсі WorldSkills Ukraine назвали найкращих молодих виробничників Запорізької області

У Запоріжжі відбувся регіональний відбір всеукраїнського конкурсу WorldSkills Ukraine з робітничих професій. Генеральним партнером олімпіади серед представників робітничих професій з 2018 року є компанія Метінвест. 19 та 20 січня молодь змагалася у профмайстерстві, а сьогодні у «Козак-Палаці» підбили підсумки та назвали лідерів регіонального відбору, які представлять Запорізьку область у фіналі конкурсу навесні.

Організаторами конкурсу в Україні є Міністерство освіти та науки, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та Федерація роботодавців України. Генеральним спонсором та партнером конкурсу WorldSkills Ukraine виступає Група Метінвест. Другий рік поспіль Компанія проводить регіональні відбори та спонсорує технічні професії.

«За останні роки робітничі професії втратили престиж у суспільстві. Відновити цей престиж, підвищити значущість цих професій є першочерговим завданням Групи Метінвест. Для цього ми інвестуємо кошти у модернізацію виробництва, будівництво з нуля нових видів виробництва, впровадження нових автоматизованих технологій. Ми чекаємо на своїх підприємствах людей із прогресивними поглядами, які вміють працювати із сучасним обладнанням. Сподіваюся, що такі профорієнтаційні конкурси допоможуть молоді зробити правильний вибір професії», – наголосив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.

На сьогоднішній день відбірковий етап WorldSkills Ukraine 2021-2022 рр. пройшли всі області України, окрім Хмельницької. Відбірковий етап у Запорізькій області мав відбутися наприкінці жовтня, але через переход області в червону зону карантину його перенесли на січень.

73 учасники закладів професійної та професійної вищої освіти Запорізької області, а також працюючі молоді фахівці віком до 22 років змагалися у 8 компетенціях: токарні, електромонтажні, слюсарні роботи, кладка цегли, підйом та транспортування вантажів, експлуатація та обслуговування залізничного транспорту, зварювальні роботи та парик мистецтво.

Для них на базі «Козак-Палац» було встановлено виробниче обладнання та споруджено інтерактивні локації. Учасники виконували завдання максимально наближені до виробничих. Спостерігали за процесом та оцінювали учасників компетентні судді та провідні фахівці галузі.

«За 7 років проведення WorldSkills Ukraine встиг зарекомендувати себе не лише як майданчик для визнання професійного таланту, а й місце, де молодь може познайомитись із найкращими роботодавцями країни. Завдяки дружній та теплій атмосфері, властивій WorldSkills Ukraine, учасники обмінюються враженнями та думками між собою. Радію, що щороку сім’я WorldSkills лише розширюється, а конкурс набирає обертів по всій країні», – зазначила голова підкомітету з питань професійно-технічної та професійної вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Ольга Коваль.

Сьогодні, 21 січня, відбулося офіційне закриття регіонального етапу та нагородження призерів. Нагороди переможцям вручив генеральний директор “Запоріжсталі” Групи Метінвест Олександр Мироненко.

«На WorldSkills Ukraine зібралися виключно замотивовані, амбітні та дуже пробивні учні та молоді професіонали, які прагнуть реалізувати свій потенціал і не втрачають нагоди заявити про себе. Кожен із них уже переможець тому, що обрав шлях самовдосконалення та роботи над собою. Саме за такою молоддю майбутнє та саме таку молодь компанія Метінвест, комбінат «Запоріжсталь» цінує та запрошує до співпраці», – зазначив на церемонії нагородження генеральний директор комбінату «Запоріжсталь» Групи Метінвест Олександр Мироненко.

Варто зазначити, що Група Метінвест приділяє велику увагу розвитку та популяризації професійно-технічної освіти в Україні. Метінвест є партнером освітнього проекту STEAM CAMP для вчителів та Stem Is Fеm, а також організатором кейс-чемпіонатів M.Student Champ, інтерактивного квесту для школярів Steel tok. Для розвитку та підвищення кваліфікації працівників промислових підприємств «Метінвест» будує перший в Україні недержавний гірничо-металургійний університет «Метінвест Політехніка».

Menu