Школярів зі «спальних» районів міста навчать програмування за допомогою роботів

У Запоріжжі стартував проект «Мобільний університет», завдяки якому понад 600 учнів запорізьких шкіл ознайомляться з сучасними інженерними професіями.

Автори проекту – громадська організація «Екосенс» виграли грант у конкурсі «Ми – це місто» – 85 тис. uрн. На ці гроші придбали ноутбуки і конструктори-роботи для проведення майстер-класів. Відзначають: спеціально вибирають школи, в яких застаріле комп’ютерне обладнання, щоб познайомити з IT-технологіями і тих дітей, у яких такої можливості немає.

Наталія Миронова, доцент кафедри програмних засобів «Запорізькій політехніки»:

«Мобільний університет» — це виїзні воркшопи, які ми проводимо, щоб популяризувати IT серед школярів, щоб розказати дітям, що є професії, пов’язані з IT-технологіями. Я провела воркшоп з Python. Діти вже трохи знають мову програмування Pascal , яка дається у школах. А тепер я показала, що є мова програмування Python, її можна вивчати. За час воркшопу я вже побачила кількох учнів, яким програмування дається легко. Думаю, що завдяки таланту, наполегливій праці та досвіду вони можуть опанувати основи програмування. Якщо дитина показує гарні результати, бере участь в олімпіадах та конкурсах її можуть помітити провідні IT компанії та в майбутньому взяти до себе на роботу».

Як зазначила керівник громадської організації «Екосенс» Тетяна Жавжарова, придбане обладнання використовуватимуть не тільки для проекту «Мобільний університет». Їм також можуть вільно користуватися студенти Запорізького національного університету та ті, студенти, які братимуть участь в регіональних олімпіадах і конкурсах з програмування.

Menu