У Запоріжжі Музейні студії «Місто за порогами» відкрили нову експозицію «Де є бої — там є герої. Українському козацтву присвячується»

Напередодні Дня Конституції в Музейних студіях заповідника «Місто за порогами» відкрилася нова виставка, присвячена історії козацького краю «Де є бої – там є герої. Українському козацтву присвячується».

Музейні студії відкрилися в 2017 році за підтримки «Запоріжсталі» і завдяки перемозі в конкурсі соціальних ініціатив «Ми – це місто». Раніше жителі Запоріжжя могли відвідати тут виставку «Як Харитина Марченко Дніпрогес будували».

Щоб підготувати виставковий зал до нових експонатів організатори доклали чимало зусиль. Довелося перефарбовувати стіни, щоб підкреслити сюжетні натюрморти, які складали з музейних експонатів. І все це робилося для того, щоб відвідувачі виставки занурилися в епоху козацтва, часів національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького.

— Це чудовий, інтерактивний, авангардний проект подачі героїки запорізького козацтва в образах і експонатах 17 століття, — говорит о новом проекте генеральный директор Национального заповедника «Хортица» Максим Остапенко. — Головне завдання, яке ставили на цій виставці, крім того, щоб показати, чим володіємо — показати, що держава повинна повернутися до усвідомлення необхідності реконструкції Музею історії запорізького козацтва. Ми вже кілька років, на жаль, закриті. Добре ще, що завдяки допомозі проекту «Ми — це місто», міськради, яка виділила це приміщення, у нас з’явилися такі Музейні студії. І ця виставка — наш перший крок до відродження майбутнього сучасного музею історії запорізького козацтва.

Експозиція «Де є бої – там є герої. Українському козацтву присвячується» буде працювати близько двох років в Музейних студіях «Місто за порогами» Національного заповідника «Хортиця». Відвідати її може кожен бажаючий.

Menu