У Запоріжжі з’явилася “Школа волонтерів”

Основи міжнародного волонтерства, правила створення власних проектів, секрети успішної комунікації з громадськістю – всього цього навчать запорізьку молодь. Завдяки перемозі в конкурсі “Ми – це місто”, благодійний фонд “Карітас” відкрив першу в Запоріжжі “Школу волонтерів”.

За місяць до відкриття школи волонтери фонду «Карітас» провели інформаційну роботу зі студентами. Вони презентували свій проект у всіх вищих навчальних закладах міста. На цю ініціативу відгукнулися багато студентів і активної молоді. Заявки на навчання в школі волонтерів подали 79 осіб. З них організатори відібрали 30 найактивніших.

Юрій Вдовцов, автор проекту:

Ми вирішили не набирати велику групу учнів. Так можна якісніше пояснити всі аспекти волонтерської діяльності та особисто позайматися з кожним. Відібрали цих учнів ми дуже просто — дивилися на їхню мотивацію. Кожен учасник заповнював мотиваційний лист. Так ми і змогли побачити, хто має більше натхнення та ідей для допомоги і розвитку міста. Але ми не забуваємо і тих, хто не пройшов до першого набору. В листопаді або грудні планується відкриття повторних занять.

Ірайсат Магомедаліева, коорданатор конкурсу “Ми – це місто”:

У сьомому сезоні конкурсу «Ми – це місто» кожен десятий проект був пов’язаний з волонтерством. Це говорить про те, що з кожним днем ​​все більше запорожців проявляють активну громадянську позицію. І ці ініціативи, найчастіше, подає саме молодь. Завдяки цьому проекту активні жителі міста зможуть знайти себе, об’єднатися з однодумцями і зробити щось корисне для нашого міста разом з нами.

Крім лекцій від відомих запорізьких громадських діячів, учнів Школи чекають і практичні заняття: разом з працівниками фонду «Карітас» вони побувають в дитячому будинку «Надія» та проведуть еко-суботник на Хортиці.

Menu