Варення з кульбаб, шоколадний сир і фруктові букети: в Запоріжжі пройшов V Всеукраїнський фестиваль консервації

Представити свою продукцію, приготовлену за авторськими рецептами, запорожцям та гостям міста приїхали близько вісімдесяти фермерів з різних куточків України. Проведення фестивалю стало можливим завдяки грантовій підтримці конкурсу «Ми – це місто».

Цього року крім традиційної солодкої і солоної консервації на фестивалі представили крафтовий сир, домашній хліб, гострі соуси, пастилу і цукати. Новинкою цього року стали медові муси, запашні масла, спеції і приправи, м’ясні вироби. Вся продукція – домашнього виготовлення.

За словами президента Всеукраїнського фестивалю консервації Наталії Бабенко, захід популяризує культуру і традиції різних народів:

Фестиваль консервації – це родинні цінності, традиції народів – українського та інших, які проживають  тут. Наприклад, у нас є армянська консервація. Це  до того ж –  мистецтво, бо кожна баночка оформена по-особливому, з любов’ю. А ще консервація – як туристичний бренд. Цього року до нас приїдуть екскурсії, які спеціально планувалися під наш фестиваль. І зацікавлені наші екскурсоводи, щоб співпрацювати з нашими виробниками, то це може бути один із напрямків такого запорізького туризму.

Крім популяризації українських народних традицій, мета свята – соціальна: збір консервації на благодійні потреби. Так, за минулі роки завдяки учасникам фестивалю вдалося передати 5 тонн консервації українським воїнам, в інтернати і дитячі будинки.

Menu