Пандемія коронавірусі не змогла зупинити хорошу традицію металургів відвідувати Дні донора, які проводяться на «Запоріжсталі» кілька разів за рік.

У цьому місяці день збору крові пройшов з дотриманням всіх норм безпеки: добровольці приходили в масках і їм заміряли температуру, перш ніж почати процедури.

Серед сотруднков комбінату є ті, хто здає кров на постійній основі, почесні донри, а також працівники, які пріхоядт в пункт здачі вперше. Для слюсаря мартенівського цеху Юрія Нагайліка цей День донора став другим:

– Другий раз вже беру участь у «Дні донора». У перший раз мені запропонували здати кров в профкомі. Я здав, і тепер продовжую, хочу, щоб це стало традицією, – розповів Юрій Нагайлік. – Перед здачею дотримуюся дієти – не їм жирного, смаженого. Це не складно. У медпункті нас перевіряють. Ми здаємо аналізи крові з пальця, міряємо тиск – на все в цілому йде близько двох годин, адже людей багато. Здавати кров дуже важливо: комусь вона стане в нагоді, врятує життя. Ніколи не знаєш, коли і хто в аварію потрапить, де постраждає.

Цього разу запоріжсталівці вдалося зібрати 34 л крові, які відправлять в Запорізький обласний центр служби крові. Всього за рік на комбінаті «Запоріжсталь» збирають близько 700 літрів крові, а це 1400 доз.

Menu