Група Метінвест відмовляється від податкових канікул заради підтримки міст присутності

Група Метінвест вирішила відмовитися від податкових канікул, передбачених законом №3220 «Про внесення змін до Податкового Кодексу України» для підтримки бізнесу в період дії карантинних заходів проти коронавірусу. Сума податкових відрахувань, що сплатять підприємства Групи до місцевих бюджетів у пільговий період, перевищить 50 млн грн (податок на землю і податок на нерухомість). Зокрема, Запорізькі підприємства Метінвесту перерахують до місцевих бюджетів в пільговий період понад 17 млн грн (податок на землю і податок на нерухомість).

Поширення вірусу COVID-19 на території України ставить перед країною та її регіонами нові виклики, впоратися з якими неможливо без значних фінансових ресурсів. У цей час як ніколи гостро стоїть питання наповнення місцевих бюджетів. Метінвест, усвідомлюючи свою відповідальність перед містами, в яких розташовані його підприємства, та їхніми жителями, вважає вкрай важливим зберегти обсяг податкових надходжень від містоутворювальних підприємств у цей непростий період. У зв’язку з цим Група ухвалила принципове рішення про підтримку місцевих громад і відмову від податкових канікул.

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков:

– Не зважаючи на глобальну кризу в металургійній галузі, ми розуміємо, що поширення коронавірусу підвищує нашу відповідальність перед суспільством. Маючи можливість скористатися податковими канікулами в Україні, ми вважаємо за необхідне матеріально допомогти містам, в яких працюємо. Саме тому ми продовжуємо сплачувати податки до місцевих бюджетів у повному обсязі. Це рішення підтримали й акціонери Метінвесту Рінат Ахметов і Вадим Новинський. Однак підтримка сьогодні необхідна і бізнесу – великому, середньому, малому. Усі розраховують на те, що держава розробить певні компенсаційні механізми на регіональних і міських рівнях, що дозволять бізнесу успішно впоратися з кризовими ситуаціями і продовжувати ефективно працювати на благо країни, забезпечуючи податки і робочі місця.

Нагадаємо, Метінвест вживає всіх необхідних заходів для запобігання поширення коронавірусу на своїх підприємствах: співробітники забезпечені особистими засобами захисту та дезінфекції, постійно проводиться додаткова обробка приміщень і транспорту. Група активно бере участь у роботі регіональних антикризових штабів боротьби з коронавірусом: допомагає міським медичним закладам з постачанням необхідних засобів захисту та із забезпеченням киснем, проводить дезінфекцію вулиць і зупинок, надає продуктові набори ветеранам виробництва.

Фонд Ріната Ахметова спільно з Групою Метінвест вже передав до Донецької, Запорізької та Дніпропетровської області 160 тисяч експрес-тестів на коронавірус. Загалом Фонд закупив для країни 300 тисяч експрес-тестів на коронавірус. Крім того, Фонд Ріната Ахметова закупив і передав МОЗ висококласні апарати ШВЛ і кисневі концентратори. Фонд також придбав засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолюючий мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих, захисний біологічний і протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою, захисні одноразові комбінезони від хімічних засобів, інфрачервоні термометри з лазерною указкою, багатошарові респіратори, захисні маски та окуляри. Ще 22 апарати ШВЛ встановлено в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, які передав Фонд до усіх областей країни за проектом «200 швидких для України». Фонд Ріната Ахметова також закуповує аналізатори проб на коронавірус у комплекті з тест-картриджами для них.

Водночас Міжнародний благодійний Фонд Вадима Новинського на честь Покрови Пресвятої Богородиці передав медичним установам 1 млн медичних масок, 100 тисяч експрес-тестів, 10 апаратів ШВЛ, 10 інфекційних боксів і 850 костюмів для біозахисту, 1000 окулярів для медиків і 3 діагностичні ПЛР системи з наборами одноразових тестів.

Обидва Фонди також надають допомогу літнім людям і ветеранам, забезпечуючи їх продуктовими наборами.

Нагадаємо, раніше медичні установи Запорізької області отримали від Фонду Ріната Ахметова і Метінвесту 30 000 експрес-тестів для виявлення COVID-19. Також Благодійний фонд Вадима Новинського передав 14420 одиниць засобів захисту для запорозьких медиків: 1720 медичних костюмів біозахисту і 12700 медичних біозахистних респіраторів.

metinvestholding.com

Menu