МІНІСТР ЕКОЛОГІЇ ОСТАП СЕМЕРАК ОЗНАЙОМИВСЯ З ЕКОЛОГІЧНОЮ МОДЕРНІЗАЦІЄЮ «ЗАПОРІЖСТАЛІ»

3 червня 2016 року міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак в ході візиту на «Запоріжсталь» ознайомився з модернізацією виробництва комбінату, яка спрямована на поліпшення екологічної ситуації в регіоні. Усі заходи екологічної модернізації комбінату здійснюються згідно Тристоронньої угоди між Міністерством екології України, Запорізькою обласною радою та ПАТ «Запоріжсталь».

Міністр відвідав основні об’єкти модернізації виробництва комбінату: нові запущені в роботу газоочистки агломашин № 1 і 2, газоочистки агломашин № 3 і 4, які працюють в режимі дослідно-промислової експлуатації, а також будівництво газоочисних систем агломашини № 5. Остап Семерак ознайомився з роботою систем аспірації ливарного двору і підбункерної естакади доменної печі № 4. Він побував на лінії соляно-кислотного травлення в цеху холодної прокатки № 1 (НТА-4). Реалізація цього екологічного проекту дозволила повністю припинити викиди парів сірчаної кислоти і скидання промислових вод в річку Дніпро.

«Кожна оновлена система аспірації, газоочистка при модернізації оснащується датчиками безперервного автоматичного контролю, всі показники фіксуються. Динаміку викидів і ефективність роботи газоочисток можна спостерігати в онлайн-режимі. Це дозволяє нам ефективно вибудовувати технологічний процес і зменшувати негативний вплив на навколишнє середовище. Ми впроваджуємо найкращі світові практики», – зазначив Генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Ростислав Шурма.

«Те, що ми бачили на «Запоріжсталі», вселяє певний оптимізм – це є позитивні речі, які ведуть до зменшення викидів. Тим не менше, дорога, якою ми разом повинні пройти для покращення екологічного і природного середовища в Україні, є надто великою. Ми маємо Тристоронній договір, який існує між «Запоріжсталлю», міністерством і органами місцевого самоврядування. Цей договір є дуже амбітнім, дуже фінансово містким, але він націлений на покращення екологічної ситуації не тільки в Запоріжжі, а і в цілому регіоні. Ми повинні підтримувати один одного, кожну сторону нашої спільної роботи, щоб ми не випадали з графіка, а ще його випереджали», – заявив під час візиту на «Запоріжсталь» міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Комбінат «Запоріжсталь» продовжує реалізацію проекту з екологічної модернізації аглофабрики: ведеться активне будівництво газоочисток агломашин № 5-6. Інвестиції комбінату в установку нових газоочисних систем на всіх шести агломашинах аглофабрики складуть більше 870 млн грн.

У пріоритеті екологічної модернізації комбінату – зниження частки викидів, які негативно впливають на навколишнє середовище: пил, сірчистий ангідрид (SO2), інші викиди.

В екологічну модернізацію ПАТ «Запоріжсталь» за останні три роки інвестовано близько 4 млрд грн: у 2012 році комбінат вклав у модернізацію виробничих потужностей близько 486 млн грн, в 2013 році – понад 553 млн грн, в 2014 році – близько 1,6 млрд грн, в 2015 – 1,3 млрд грн.

Menu