МК «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ДОСЯГ ЕКОНОМІЇ 650 МІЛЬЙОНІВ КУБОМЕТРІВ ПРИРОДНОГО ГАЗУ, ВИКОРИСТОВУЮЧИ ТЕХНОЛОГІЮ ПВП

На МК «Запоріжсталь» діє програма Групи Метінвест, спрямована на здійснення енергозберігаючих проектів і використання сучасних енергозберігаючих технологій. Впровадження однієї їх таких технологій – установки вдування пиловугільного палива (ПВП) в доменному виробництві – дозволило МК «Запоріжсталь» заощадити близько 2,9 мільярда гривень і більше 650 мільйонів кубометрів природного газу за неповних два роки.

Після введення в експлуатацію технології вдування ПВП – з жовтня 2011 року – вдування природного газу в доменні печі повністю припинено. В цілому, тільки в 2011 році економія природного газу склала 164 млн м3, в 2012 – 291,5 млн м3 і за 8 місяців 2013 року – 196,1 млн м3.

«Час доводить ефективність впровадження модернізаційних проектів. Ми бачимо, що енергозберігаюча технологія вдування ПВП на МК «Запоріжсталь» впроваджена успішно: підприємство щомісяця заощаджує 100-125 мільйонів гривень. Крім цього, використовуючи ПВП, з жовтня 2011 року комбінат досяг економії понад 650 мільйонів кубометрів природного газу – це понад 24 мільйонів кубометрів на місяць», – зазначив Генеральний директор МК «Запоріжсталь» Ростислав Шурма.

МК «Запоріжсталь» став одним з перших металургійних підприємств, яке використовувало технологію пиловугільного вдування. Протягом липня-серпня 2013 року на комбінаті проходили стажування і вивчали роботу установки ПВП фахівці-доменщики Новолипецького металургійного комбінату (Російська Федерація), колеги з Єнакіївського металургійного заводу.

Нагадаємо, що повний обсяг інвестицій у реалізацію проекту ПВП склав близько 1 мільярда грн., В тому числі БСУ – 350 млн. грн. Реалізація проекту була почата МК «Запоріжсталь» у першому кварталі 2008 року, а в жовтні 2011 року установка введена в експлуатацію.

Завершення реалізації проекту комплексу по вдування ПВП дало комбінату істотний енергозберігаючий ефект – відмова від споживання природного газу в доменній технології. Також МК «Запоріжсталь» знизив витрата металургійного коксу з 495 до 376 кг при виплавці 1 тонни чавуну, що дозволило зменшити собівартість виплавки чавуну на 50 доларів на тонну, або на 15%.

Menu