МК «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ІНВЕСТУЄ 600 МЛН ГРИВЕНЬ В РЕКОНСТРУКЦІЮ ДОМЕННОЇ ПЕЧІ № 4

Металургійний комбінат «Запоріжсталь», в рамках технологічної стратегії Метінвесту, спрямованої на модернізацію підприємств Групи, реалізує масштабну реконструкцію доменної печі № 4 (ДП-4). Проектом реконструкції передбачено нові системи аспірації ливарного двору і підбункерного приміщення, заміна використання природного газу на пиловугільне паливо. Інвестиції складуть близько 600 млн грн.

Реконструкція доменної печі № 4 – частина плану масштабної модернізації підприємства, що передбачає не тільки значне оновлення виробничих фондів, а й зниження екологічного впливу виробництва на навколишнє середовище. З серпня 2012 р. на модернізацію та реконструкцію виробництва комбінату вже інвестовано близько 550 млн грн. (введення в експлуатацію нової агломашини № 1 з високоефективною газоочисткою, початок будівництва нової травильної лінії в цеху холодної прокатки).

У результаті реконструкції ДП-4 збільшиться продуктивність печі до 1112 тис. тонн чавуну на рік (з 1052 тис. т). Проектом передбачено будівництво аспіраційних установок ливарного двору і підбункерного приміщення печі, для повного видалення пилу і газів, що утворюються в процесі випуску та транспортування чавуну. Установка включає в себе укриття жолобів і місцеві відводи пилогазової суміші з очищенням в рукавному фільтрі, який забезпечує ступінь очищення до європейських нормативів.

«Нещодавно ми відзначили 80-річний ювілей «Запоріжсталі», сьогодні створюємо нову історію високотехнологічного, ефективного підприємства, з головним пріоритетом – знизити вплив виробництва на довкілля. Саме сюди спрямовані наші інвестиції», – зазначив Генеральний директор МК «Запоріжсталь» Ростислав Шурма.

У ході реконструкції на ДП-4 будуть впроваджені передові технології та застосовані новітні системи контролю з метою підвищення ефективності роботи агрегату, зниження собівартості продукції. Передбачено комплекс технічних рішень для поліпшення умов праці персоналу печі – оснащення головних виконавчих механізмів гідравлічними приводами, що значно зменшить обсяг ручної праці.

Нагадаємо, проект реконструкції ДП-4 з установкою системи аспірації ливарного двору і бункерної естакади, входить в Тристороння Угода, підписана між ВАТ «Запоріжсталь», Міністерством екології та природних ресурсів України та Запорізькою обласною радою. Доменна піч № 4 була повністю зупинена в 2008 році, початок її реконструкції було «заморожено» через відсутність фінансування.

Menu