МК «ЗАПОРОЖСТАЛЬ» ПОДПИСАЛ КОНТРАКТ НА УСТАНОВКУ ГАЗООЧИСТКИ АГЛОМАШИНЫ № 2

2 жовтня 2013 p. МК «Запоріжсталь» підписав контракт з українською компанією ТОВ «ПрогрессГрупп» (Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес») на виконання робіт з постачання та монтажу газоочисного обладнання для агломашини № 2. Установка газоочисного обладнання в агломераційному виробництві є важливим етапом масштабної програми екологічної модернізації металургійних підприємств Групи Метінвест, мета якої – мінімізувати вплив виробництва на довкілля. Інвестиції в проект з установки газоочисного обладнання агломашини № 2 складуть близько 80 млн грн.

Принцип і унікальність роботи нової газоочистки агломашини № 2 полягає в многоступенчатости очищення газів, що відходять: газ очищується в рукавних фільтрах, вловлена залізовмісна пил з рукавних фільтрів повертається назад в агломераційне виробництво. Потім, за допомогою реактора, очищаються гази, що містять максимальну концентрацію сірчистого ангідриду. Після реактора газ прямує на остаточне очищення в рукавний фільтр.

«Вибираючи газоочисне обладнання для другої агломашини, ми керувалися двома принципами. Перше, ми вибрали саму передову технологію у світі, яка застосовується в агломераційному виробництві, це багаторівнева очищення із застосуванням рукавного фільтра. По-друге, при виборі постачальника обладнання, ми цілеспрямовано орієнтувалися на українського виробника. Якщо аналог закордонного обладнання проводиться в Україні, то перевага повинна віддаватися вітчизняним маркам », – підкреслив Генеральний директор МК «Запоріжсталь» Ростислав Шурма.

Реконструкція газоочистки для агломашини № 2 буде проходити в кілька етапів і передбачає виконання проектно-інжинірингових робіт, постачання обладнання, будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи. Початок будівельно-монтажних робіт заплановано на кінець 2013 року, запуск обладнання в роботу – у вересні 2014 року. Нове газоочисне обладнання забезпечить очищення повітря від пилу – нижче 30 мг/м3, по сірчистого ангідриду – нижче 400 мг/м3, що відповідатиме європейським нормативам викидів, а також дозволить поетапно знижувати скидання шламових вод від оборотного циклу аглофабрики.

Нагадаємо, що установка високотехнологічного газоочисного обладнання агломашини № 2 є одним з основних заходів, включених в «Програму охорони навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки м. Запоріжжя» і в тристоронню угоду між ВАТ «Запоріжсталь», Міністерством екології та природних ресурсів України та Запорізькою облрадою. У травні 2013 МК «Запоріжсталь» запустив у роботу нову газоочистку агломашини № 1.

Menu