ПАТ «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ПРЕЗЕНТУВАВ ПРЕДСТАВНИКАМ ГРОМАДСЬКОСТІ МІСТА ПРОЕКТ НОВОЇ СИСТЕМИ АСПІРАЦІЇ ДОМЕННОЇ ПЕЧІ № 2

ПАТ «Запоріжсталь» провів відкриту зустріч з представниками громадськості, на якій представив проект нових аспіраційних установок ДП-2, 3 в рамках проекту «Доменний цех. Реконструкція доменної печі №3». На зустрічі також були присутні представники департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації.

Директор з капітального будівництва та інвестицій комбінату «Запоріжсталь» Олексій Лебедєв розповів про ефективність нових систем аспірації, про плани комбінату по реконструкції доменної печі № 3, а також відповів на запитання присутніх жителів м.Запоріжжя.

«Презентація нової аспіраційної установки доменної печі № 2 і її обговорення пройшли в форматі відкритого діалогу. Мета зустрічі – донести до представників громади що комбінат «Запоріжсталь» робить для поліпшення екологічної ситуації в місті на прикладі аспірації доменної печі №2», зазначив Олексій Лебедєв.

В ході обговорення представники громадськості роз’яснили для себе багато питань. Зокрема, торкаючись теми оснащеності нової аспірації датчиками онлайн-моніторингу викидів, Олексій Лебедєв підкреслив: «На кожен новий об’єкт ми встановлюємо датчики, які дозволяють відстежувати рівень очищення повітря перед рукавними фільтрами і безпосередньо після них».

Відзначимо, що зараз система аспірації доменної печі № 2 знаходиться в режимі пуско-налагоджувальних робіт. Аспіраційна установка оснащена високоефективними рукавними фільтрами з імпульсною регенерацією, потужним тягодутьевим обладнанням компанії Howden (Німеччина) і системою пневмотранспорту, для повернення уловленного пилу у виробництво. Робота цього обладнання на ДП-2 забезпечить очистку від пилу на рівні до 20 мг на кубометр повітря, що відповідає європейським стандартам.

За останні чотири роки ПАТ «Запоріжсталь» інвестував в екологічну модернізацію виробництва 5,6 млрд гривень власних коштів. Головними проекти – нова агломашина №1 з високоефективною газоочисткою, будівництво газоочисток на агломашинах № 2-6, масштабна модернізація доменної печі № 4 з установкою системи аспірації ливарного двору і підбункерної естакади, капітальний ремонт доменної печі № 2 з будівництвом нової системи аспірації ливарного двору і будівництво нової травильної лінії цеху холодної прокатки (НТА-4).

Menu