ПАТ «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ПРОВІВ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ ЩОДО ПРОЕКТУ БУДІВНИЦТВА КОНВЕРТЕРНОГО ЦЕХУ

ПАТ «Запоріжсталь» 17 січня 2017 року провело в м. Запоріжжя Громадські слухання по проекту «Реконструкція сталеплавильного виробництва, з будівництвом комплексу з виробництва гарячекатаних рулонів в складі конвертерного відділення, відділення ливарно-прокатних модулів і допоміжних виробництв».

У громадських слуханнях в форматі відкритого діалогу взяли участь представники обласної та міської влади, експерти-екологи України, представники науки, громадськість Запоріжжя. Громадські слухання пройшли в форматі відкритого діалогу: крім виступів офіційних представників від комбінату і регіональної влади по реалізації проекту мешканці Запоріжжя отримали відповіді на питання стосовно термінів виконання проекту, оцінки впливу на навколишнє середовище, закриття застарілого мартенівського виробництва підприємства.


Будівництво киснево-конвертерного цеху – пріоритет номер один масштабної екологічної модернізації комбінату, – Генеральний директор ПАТ “Запоріжсталь” Ростислав Шурма.

В кінці грудня 2016 року Всеукраїнська екологічна ліга (голова Т. Тимочко) виступила ініціатором і організатором проведення круглого столу за проектом реконструкції сталеплавильного виробництва ПАТ «Запоріжсталь». В рамках круглого столу проект був всебічно проаналізовано експертами і отримав позитивну оцінку з боку екологів. Зауваження експертів були враховані в проекті.

«Будівництво сучасного конвертерного цеху – це найважливіший проект, з реалізацією якого ми досягнемо комплексного ефекту: модернізуємо комбінат і наведемо його до європейських стандартів, знизимо навантаження на регіон, із залученням багатомільйонних інвестицій зробимо прорив в економічному розвитку міста. І ми щиро вважаємо, що цей проект можна успішно реалізувати тільки, обговоривши його в відкритому діалозі, за участю громадськості та висококваліфікованих експертів, як це відбувається сьогодні», зазначив Генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Ростислав Шурма.

На сьогодні в проектні роботи по киснево-конвертерному цеху ПАТ «Запоріжсталь» направив власних коштів близько 500 млн гривень. Комбінат привернув кращі світові практики – провідних світових виробників – компанії Primetals і SMS Зімаг. Проектну документацію готували провідні українські інститути «Укргіпромезу» і «Енергосталь».

«Проект важливий для міста у всіх аспектах – як в екологічному, так і економічному. Зараз триває робота над удосконаленням проекту – і це позитивний приклад взаємодії бізнесу і громадськості для досягнення єдиної мети. Проведення комбінатом громадських слухань – це крок до відкритого цивілізованого діалогу, позитивний прецедент, на який необхідно рівнятися всім підприємствам », – підкреслила глава Запорізької обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги Ірина Пирогова.

Масштабна екологічна реконструкція сталеплавильного виробництва комбінату «Запоріжсталь» – це завершальна крапка в найбільшій програмі модернізації виробничих потужностей підприємства, з екологічної складової. Загальна сума інвестицій в будівництво киснево-конвертерного цеху – 1,3 близько млрд доларів. З 2012 року в екологічну модернізацію підприємства спрямовано понад 5,6 млрд гривень. Серед найбільших реалізованих проектів – масштабна реконструкція газоочисних систем аглофабрики підприємства, реконструкція доменної печі № 4 з будівництвом аспірації ливарного двору і бункерної естакади, будівництво нової травильної лінії НТА-4.

Menu