СТОЛИЧНІ ЕКОЛОГИ: МЕТІНВЕСТ НА ШЛЯХУ ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ НОРМ

У Маріуполі та Запоріжжі відбулися семінари в рамках проекту «Громадське лобіювання впровадження стандартів Євросоюзу в Україні у сфері якості атмосферного повітря». Тренінги організовані Всеукраїнською громадською організацією «Жива планета» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження», сприяння громадської ради при Мінприроди України, Запорізької обладміністрації та Маріупольської міськради.

З представниками міських громадських та екологічних організацій, промислових підприємств, науково-дослідних інститутів спілкувалися заступник голови громадської ради при Міністерстві екології та природних ресурсів України, президент всеукраїнської громадської організації «Жива планета» Світлана Берзіна та директор «Центру екологічних ініціатив», національний експерт з якості атмосферного повітря Олег Картавцев.

Учасники семінару обговорили ситуацію з викидами шкідливих речовин в атмосферу Маріуполя, Запоріжжя та областей, а також необхідні зміни в законодавстві для адаптації до євростандартів. Експерти були одностайні в тому, що для міст, де більша частина населення зайнята на металургійному виробництві, важливо відновлювати екосистему і при цьому зберігати потужності підприємств.

Група Метінвест цілком поділяє цей підхід. Приміром, на «Запоріжсталі» реалізуються проекти, які дозволять досягти вимог стандартів ЄС і поліпшити екологічну ситуацію в місті і в усьому регіоні. «Зі зміною власника «Запоріжсталі» в серпні 2012 року на комбінаті почалася активна модернізація виробництва , яка передбачає комплекс технологічних рішень щодо істотного зниження екологічного навантаження з урахуванням підвищення ефективності підприємства, до рівня світових виробників сталі», – розповів директор з охорони праці , промислової та техногенної безпеки меткомбінату «Запоріжсталь» Ігор Черняк.

Серед найбільш значущих проектів модернізації на комбінаті – будівництво агломашини, нових газоочисних установок, а також конвертерного цеху з виведенням з експлуатації мартенівського цеху.

Подивитися, що робиться для поліпшення екологічної ситуації в Маріуполі, гості вирушили на металургійному комбінаті «Азовсталь». Столичним екологам продемонстрували закриті шкідливі виробництва на підприємстві – мартенівський цех і аглофабрику, а також три коксових батареї. Після закриття аглофабрики на «Азовсталі» Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча забезпечує агломератом обидва комбінату.

«Комбінат вражає, вражає масштабність. Підприємство живе і вже є ряд позитивних змін. Безумовно, ми бачимо тенденцію до зниження рівня забруднення атмосферного повітря. Після спілкування з керівництвом підприємства, з представниками компанії Метінвест у мене є надія, що підприємство буде розвиватися. І в той же час розвиток буде супроводжувати поліпшенню екологічних показників. Треба зробити багато роботи. Я можу тільки позитивно оцінити зміни на комбінаті і побажати керівництву не зупинятися на цих результатах і рухатися вперед», – зазначила Світлана Берзіна.

Під час відвідування діючих коксових батарей гості ознайомилися з роботою газоочисного обладнання, побачили в дії очисні установки доменного цеху.

«Технологічний процес – це метал, це руда, це важка праця людей. Його потрібно поважати і розуміти. Залізо оцінювати безглуздо, а от людей – є сенс. Справа в тому, що на « Азовсталі» люди професійні. Люди хочуть робити краще , щось змінювати, реконструювати. Бачу, що тут готові до конструктиву», – підкреслив Олег Картавцев.

Група Метінвест зацікавлена в тому , щоб максимально наблизити свої екологічні показники до стандартів Євросоюзу .

«Ми ставимо амбітні цілі щодо підвищення рівня екологічної безпеки виробництва на наших підприємствах: існуючий очисне обладнання має працювати з максимальною ефективністю, з поступовим переходом на нові технології», – зазначив начальник Управління охорони навколишнього середовища Групи Метінвест Владислав Білоус.

Menu