«Запоріжсталь» скоротив скидання стічних вод на 4,8 млн кубометрів завдяки новій градирні

В рамках комплексної програми екологічної модернізації підприємства на «Запоріжсталі» введена в промислову експлуатацію п’ятисекційна градирня (виробник Ізраїль). Градирня призначена для забезпечення оборотною водою доменних печей і підтримки оптимального температурного режиму їх роботи. Інвестиції підприємства – 40 млн гривень.

Нова градирня працює за принципом замкнутої системи водопостачання з використанням очищених стічних вод. Екологічний ефект рішення оцінюється в скороченні забору води з басейну р. Дніпро на 4,8 млн м3 на рік і зниження скидання стічних вод в такому ж розмірі. Крім екологічного ефекту, нове обладнання має енергозберігаючий ефект – зниження споживання електроенергії на 1 млн кВт·год на рік.

Нагадаємо, з 2012 року комбінат «Запоріжсталь», згідно технологічної стратегії Метінвесту, направив на екологічну модернізацію підприємства більше 8,8 млрд гривень. Серед успішно реалізованних проектів – комплексна модернізація газоочисних систем аглофабрики з установкою на всі агломашини сучасних високотехнологічних газоочисток, екологічна реконструкція доменної печі № 3, будівництво нової травильної лінії в цеху холодної прокатки № 1, реконструкція доменної печі № 4 з будівництвом аспірації ливарного двору і бункерної естакади.

Menu